Autor Téma: Moto - Navigácia  (Prečítané 1521 krát)

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5580
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
Moto - Navigácia
« : 02. Február 2014, 8:08:29 am »
Prosím o radu pri obkukávaní moto.navigácií.

Času mám dosť, lówe málo. :-\

Vďaka.

M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

SS zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

Kibo

• Kofolkár
  • Príspevkov: 454
  • Mňau  :cat:
    • www.lidl.sk
Re: Moto - Navigácia
« odpoveď #1 : 02. Február 2014, 10:03:32 am »
Najlepšie má motonavigácie zmáknuté asi Garmin, ale tie ceny sú katastrofálne. TomTom je tiež špička, ale ponuku majú chudobnejšiu. Ja osobne používam Garmina z auta, ale nie je vodotesný, nemá Bluetooth, v rukavicach sa nedá ovládať a nemal v balení držiak na moto.

Louis má teraz v akcii Garmin Zumo 210LM a ten by za tie peniaze stál za hriech. Má všetko, čo potrebuješ, doživotnú aktualizáciu máp, Bluetooth, je vodotesný a displej je stavaný na ovládanie v rukaviciach. Mne by vadil malý 3,5" displej, nie je z tých najväčších, ale je to vec zvyku. Výhodou sú zasa kompaktné rozmery. Je už síce na trhu Zumo 220, ale cenovo je posadené vyššie.

Za rovnaké peniaze majú aktuálne v akcii aj TomTom Urban Rider Europe, ale má mapy iba 19 krajín (Zumo 210 ich má 22) a u nás sa dá kúpiť lacnejšie.

Osobne som viac fanúšikom Garminu. ;)

dedomotorhead

• Čoprák
  • Príspevkov: 2064
« odpoveď #2 : 02. Február 2014, 10:13:01 am »
dalsou moznostou je kombinacia smartmobil+aplikacia. Napriklad Navitel pre Android. Mapy su k stiahnutiu zadarmo, nakolko pouziva OpenStreetMaps. Akceptuje formaty KML aj GPX. Hardware je na mobile, takze aj bluetooth aj GPS. Osobne nie som nadsenec navigacii (kvoli vlastnej hrdosti - som pysny na to, ze mne staci mapa :) ... i ked sa v poslednej doba kontrolujem cez mobil...), no Navitel na mna zaposobil, i ked som skusal iba testovaciu verziu. Pokial mam info, tak ma aj cestinu.

Pri pouzivani navigacie odporucam trasy naplanovat dopredu na internete. Planovanie trasy "za jazdy" moze sposobit, ze sa clovek nechtiac ocitne niekde, kde sa nechcel, i ked stale smeruje k svojmu cielu :D

Kibo

• Kofolkár
    • www.lidl.sk
« odpoveď #3 : 02. Február 2014, 10:21:32 am »
Ja som sa tak niekoľkokrát úspešne stratil a videl veci, ktoré by som inak obišiel. ;) Mapa je super vec, ale na dlhé presuny sa GPS hodí, ja som si na ňu zvykol, aj keď si uvedomujem, že som vďaka nej osprostel...

Mobil je tiež riešenie, osobne v mobile používam Sygic, keďže Garmina som povýšil na motonavigáciu a v aute ho už nepoužívam. Nie som výsostne proti mobilu, ale odkedy kamarát stratil Samsung Galaxy S3 z kvalitného a drahého držiaku na moto, spolieham sa radšej na jednoduchý ale funkčný držiak na Garmina. Navyše mobil tiež nie je odolný voči poveternostným vplyvom (okrem Sony Xperia Z a Motorola Razr i XT890)...

dedomotorhead

• Čoprák
  • Príspevkov: 2064
« odpoveď #4 : 02. Február 2014, 10:56:36 am »
Kibo, ja netvrdim, ze ludia osprostievaju pouzivanim navigacie... I ked niekedy to tak vyzera, bo niekedy sa proste vypne rozum a ide sa len podla prijemneho hlasu... a vtedy to vacsinou konci niekde v poli :D

Problem s ochranou mobilu voci pocasiu mam vyrieseny. Mobil davam do prednej kapsicky tankvaku. A ked prisi, tak tankvak zakryvam jeho nepremokom. I ked teraz ma napada, ze je asi dolezite (alebo prinajmensom vyhodnejsie) vidiet display mobilu/navigacie minimalne pri komplikovanych exitoch v mestach. Ja totiz mobil pouzivam pre trackovanie cesty - dalsia moja uchylka :D

Kibo

• Kofolkár
    • www.lidl.sk
« odpoveď #5 : 02. Február 2014, 11:01:50 am »
To tvrdím ja :))

Ja som takto vláčil v tankvaku mobil aj navigáciu a uvarili sa mi v lete... :(

Maly lapaj

• Príspevkov: 803
  • babetťák
« odpoveď #6 : 02. Február 2014, 11:12:10 am »
Na yoffovej káwe tankvak nem dobre, na kormáni bude musieť nájsť nejaké miesto  :D
žuj a nechaj žuť

keiko

• Príspevkov: 674
« odpoveď #7 : 02. Február 2014, 14:04:13 pm »
Ja mam Garmin Montana 600, recenzie boli fajn, akurat sa mi este nepodarilo donho natiahnut mapu Europy  :(. A kam do primontujem na kawku je zatial pre mna velka neznama  :D

Kibo

• Kofolkár
    • www.lidl.sk
« odpoveď #8 : 02. Február 2014, 14:45:24 pm »
V tomto je mierna nevýhoda Garminu, keď chceš ušetriť. Tiež som s tým bojoval, kým som to zvládol :cat: :-[

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5580
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
« odpoveď #9 : 02. Február 2014, 21:20:17 pm »
Ho-HÓ.......vďaka za skúsenosti. :thank:

Neviem, či napíšem blbosť, ale mám takú predstavu o nejakej opticko (ale hlavne akustickej...sluchátko ???)
navigácii, ako doplnku čumenia do mapy.
Kde mi, napr.: láskavý dámsky hlas povie,....."po 200 metroch zahni doľava, debile"
A ja zahnem doprava, lebo som monarchista-pravičák ;D
A v reči CZ alebo SK.

Ale dám rád na rady starších. :hugg:

VĎAKA. [good]
M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

SS zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

Kibo

• Kofolkár
    • www.lidl.sk
« odpoveď #10 : 02. Február 2014, 21:44:03 pm »
To Ťa sklamem Yoffis, z týchto lacných nemá AUX (3,5 mm jack) konektor asi žiadna :( Riešením by možno bolo dokúpiť drahý držiak, ktorý by ho mal, ale neviem, či sa robí aj na tieto lacné modely...

Tunak

• Príspevkov: 28
« odpoveď #11 : 02. Apríl 2014, 21:20:09 pm »
Pokec z navigacie sa da prenasat cez modry zub. Tuto moznost maju aj "lacne" navi a samozrejme mudre telefony  :P Ja preferujem telefon + Sygic.

Kibo

• Kofolkár
    • www.lidl.sk
« odpoveď #12 : 02. Apríl 2014, 21:36:20 pm »
To áno, ale zasa na prenos zvuku cez modrý zub Ti nestačí slúchadlo za 5€ ;) A sme na začiatku, si na ťahu :P