Autor Téma: Moja tretia moto  (Prečítané 1062 krát)

Milky

• Jogurťák
  • Príspevkov: 71
Moja tretia moto
« : 12. Január 2014, 15:11:56 pm »
Po 120 000km , ktoré som absolvoval na Honde CBR 600F som začal uvažovať nad zmenou. Uvažoval som či ďalej budem sedlať superšport , alebo sa vydám iným smerom. Po zvažovaní a mysliac nato ženské - veľkost je dôležitá -   som sa rozhodol pre SUZUKI GSX 1300 R Hayabusu. Je to moto, pred ktorou som mal velký rešpekt, ale lákala ma už dlho. Podarilo sa mi náisť Hayabusu r.v 2007, ktorá mala iba 13 000km. Zalúbenie na prvý pohľad. Bola mierne poškodená na ľavej strane po páde. Kupoval som ju koncom sezoný takže hneď išla na operačný sál do dielne.

Bolo treba na nej opraviť plasty, nalakovať a potom som sa venoval údržbe, oleje, sviečky ,K&N filter,  dostala pancierové hadice, ukazovateľ zaradenéj rýchlosti. Najhoršie bolo upraviť držiak kufrou , ktorý som použil z CBR a už som sa nevedel dočkat sezóny 2012

po oprave

Teraz mám na nej 35 000 km bez závad. Napriek obrovskému rešpektu možem skonštatovať, že je to moto čo mi sadla do rúk a plne mi vyhovuje. Výborná na dlhé cestovanie, výkon na ktorý sa môžem kedykoľvek spoľahnuť a zatiaľ bezproblémova prevádzka . Pri bežnéj jazde spotreba 5,1 l na 100km. Dlho som po nej túžil a neľutujem svoje rozhodnutie
« Last Edit: 12. Január 2014, 15:16:55 pm od Milky »
keď mám v ruke kladivo, mám pocit že všetko je klinec

Kibo

• Kofolkár
  • Príspevkov: 454
  • Mňau  :cat:
    • www.lidl.sk
Re: Moja tretia moto
« odpoveď #1 : 12. Január 2014, 17:09:34 pm »
K***a to je parník, krásavica [good]

Tiež som mal rešpekt pred Busou, ale po tom, čo som si ju vyskúšal som zmenil názor, prekvapivo "priateľská" motorka to je, prekvapený som bol z ľahkosti ovládania tej mašiny.
Mojím jediným šťastím ale je, že moja telesná schránka je proti takýmto kindervajcovým motorkám (nič proti Tebe Milky, len ma v detstve často ťahávali za uši), inak by som sa na nej určite zabil, ako sa poznám... :o
Keď raz mám pod riťou niečo, čo má maximálku cez 300, nejazdil by som na nej 90... :-[ :P

To tam máš dopasovaný ten plastový wingrack? :-[
« Last Edit: 12. Január 2014, 17:11:16 pm od Kibo »

Milky

• Jogurťák
  • Príspevkov: 71
« odpoveď #2 : 12. Január 2014, 19:07:47 pm »
Ďakujem Kibo
Keď som sa rozhodoval pre túto moto , veľa som o nej čítal. Zistil som jednu vec, najviac kritiky na busu som čítal od ľudí čo ju v žívote nejazdili. To bolo samé...zlé jazdné vlastnosti, velká spotreba, tažko ovládateľná v zákrutách, žerie zadnú gumu, zlé brzdy.... bolo toho veľa. Moja skúsenosť je úplne iná, jedine čo jej môžem vyčítať je pomalší nástup brzd. Ja mám rád ostrejšie. Preto tam išli iné platničky a pancierové hadice.

Nemusiš sa báť, na buse sa dá isť 90 km/h a dokonca na šestke  ;) , ten motor to bez problémov utiahne.

Wingrack nemám plastový, ale ten kovový ( liatina ) , akurát, že givi nerobí montážnu sadu na busu, tak som musel upraviť tú čo som mal na cbr.

keď mám v ruke kladivo, mám pocit že všetko je klinec

Kibo

• Kofolkár
  • Príspevkov: 454
  • Mňau  :cat:
    • www.lidl.sk
« odpoveď #3 : 12. Január 2014, 19:39:41 pm »
Verím, že sa dá ísť 90, ale aj 290 >:D

Ja som bol naozaj prekvapený z Busy, obrazne povedané, išiel som po rovinke a keď som počas držania heftov vystrel malíček na ľavačke, motorka sa začala brať doľava, do zákrut padala sama a najviac návykové bolo to zrýchlenie, toho som sa nevedel nabažiť :hungry: Najviac som sa zabával na aerodynamickej brzde, keď som sa horko ťažko poskladal na nádrž a letel vysoko nad MPR a musel brzdiť, tak som sa len vystrel a fungoval som ako brzda :P A to že žerie zadnú gumu... Ktorá motorka s takým objemom či výkonom ju nežerie, tiež som si včera všimol, že mi mizne dezén rýchlejšie, ako by som si želal... Hold, CB1300  >:D Odhliadnuc od toho, že mám 2 metre, tak bola prekvapivo pohodlná, hold turistické gény sa nezaprú. Len tá spotreba pri využívaní potenciálu... :o

Nech poslúcha a veľa spoločných kilometrov [good]