Autor Téma: Diskusia k Pravidlám akcíí GTX  (Prečítané 5960 krát)

Bopsik

• Príspevkov: 2124
  • Srandičky, srandičky...
Re: Diskusia k Pravidlám akcíí GTX
« odpoveď #20 : 29. Január 2018, 14:29:17 pm »
Súhlasím s pomenovaním neplatičov: KOKOTI
...a zverejniť...
 bébééé

WIKA

• Príspevkov: 582
  • Wikinova ľadvinka
« odpoveď #21 : 29. Január 2018, 17:18:55 pm »
Bopsík, stručné a jasné!!!!!!!  [good] [good] [good] Som za! A ako "pajtáška" sa necítim, aj keď s pravidlami súhlasím! Už bolo na čase, aby v tom bol poriadok. 
Rodinu si nevyberáme ale priateľov si môžeme.

Alfred

• Príspevkov: 374
« odpoveď #22 : 29. Január 2018, 18:34:31 pm »
Pravidlá  [good]

WIKINO

• Čoprák
  • Príspevkov: 1173
« odpoveď #23 : 29. Január 2018, 19:48:08 pm »
V prípade , že sa niečo špecifické objaví , potom sa určite budeme vedieť poradiť verejne na fóre ako zo situácie von.
Pokiaľ nejde o život, nejde o nič

WIKA

• Wikinova ľadvinka
« odpoveď #24 : 29. Január 2018, 20:05:49 pm »
 [good] [good] [good] Všetko je tak ako má byť! Už aby bolo teplo!

ahojko

• Príspevkov: 2596
  • Cruiser-ák
« odpoveď #25 : 29. Január 2018, 20:15:14 pm »
   Len tak...

Mozno aj vysku poplatkov v poslednej vete bodu #2

by bolo treba patricne zvyraznit, aby sa na mieste cinu

predislo podobnym otazkam ako : "... A za to sa aj plati?..."
chuj canackij, zdrhnuty pred bolsevikom, posraty majster sveta

czody

• Príspevkov: 471
« odpoveď #26 : 29. Január 2018, 20:32:49 pm »
S pravidlami bez výhradne súhlasím, na pravidlá som zvyknutý a od puberty podľa nich žijem takže s akceptáciou nemám problém.  Ja, aj celá moja rodina sa s Vami veľmi radi stretávame. Bohužiaľ ja čas na to aby som niečo zorganizoval nemám a preto si ceníme to, že sa furt nájde človek ktorý niečo spácha. V minulosti som čo to organizoval síce pre iné skupiny a s iným zameraním, tak mi je jasné čo to obnáša a preto nikdy neriešim cenu. Proste ani ma to nezaujíma čo koľko stojí, len chcem vedieť cenu spolu dopredu, ktorú buď akceptujem alebo nie. Ani to ma nezaujíma či niekto na tom niečo zarobí alebo nie. V dnešnom svete nič nie je zadarmo, nápady, riešenia tiež majú svoju cenu a čas je v podstate na nezaplatenie. Keď niekto toto všetko je ochotný obetovať len preto aby ostatní sa cítili dobre, tak ja za to aj rád priplatím. Neplatičov treba jasne pomenovať a identifikovať a tak ako Amper podotkol aj na tú sekeru prispejem, lebo viem že tá sekera existuje.  :salute:
Každý môže mať normálnych kamarátov, len ja musím mať Vás!

WIKINO

• Čoprák
  • Príspevkov: 1173
« odpoveď #27 : 29. Január 2018, 20:53:37 pm »
czody veľmi pekne si to napísal. Môj osobný názor na "sekeru " je nasledovný.
Práve preto  chceme v partii vedieť dopredu sumu akú máme zložiť pri príjazde. Buď to akceptujem a prídem, ked to neakceptujem tak som bohužial doma. Pravidlá vznikli práve preto , aby sekera nevznikla.
Pokiaľ nejde o život, nejde o nič

WIKA

• Wikinova ľadvinka
« odpoveď #28 : 29. Január 2018, 21:11:54 pm »
Práve pre  účet v banke vznikli problémy. My zase nerobíme také megalománske akcie, ktoré by bolo treba zálohovať až cez bankový účet. Jednoducho sa vyberú € a vyúčtuje sa na 0.  Ak by pár € zostalo, určite to premeníme na drobné! Ak bude treba, urobím zoznam ľudí, ktorí prispeli a na ďalšie stretko dám do pľacu ako zálohu zvyšné €. Ja by som nad tým nešpekulovala, lebo je to komplikované. Sto ľudí, sto chutí.

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2238
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #29 : 29. Január 2018, 21:13:31 pm »
Podľa nás sú tie pravidlá dobré a akceptovateľné. Nutné je podrobne informovať čo je za koľko.

Mal by som ale jednu požiadavku: Každá väčšia akcia by mala mať vlastnú tému. Prispievať môže len organizátor, aby sa dôležité informácie nestratili v záplave "príspevkov". Tie zrealizujeme napr v širšej téme Výjazdy.

Organizátorom prajem veľa inšpirácie a vopred ďakujem za každú aktivitu! (Ak by bol záujem, pomôcť som ochotný)

P.S. Zaujímavé je, že zatiaľ sa prejavili iba tí, čo chcú sekeru kompenzovať. Nikto si nepamätá, že nezaplatil?!

P.S.2 Ako je to s financovaním servera na 2018? (To by sa malo tiež zahrnúť do pravidiel.)
 :shark:
« Last Edit: 29. Január 2018, 21:15:08 pm od sHARk »
(^^^)
M1z vo2.

WIKA

• Wikinova ľadvinka
« odpoveď #30 : 29. Január 2018, 21:17:31 pm »
Pre organizátora je povinnosť oznámiť konanie akcie, čas, od kedy do kedy, kontakt na ubytko, možnosť stravovania a podobne. Ale Organizátor neni povinný zabezpečovať ubytko kto s kým a kto koho nemusí! Ste dospelí tak si ubytko zabezpečíte sami. Nechcite od NOW, aby riešil tieto veci za vás. Teraz to napíšm na plnú hubu, lepšie povedané platil za niektorých. Stačilo . Kto na to nemá, nech zostane doma. Nikto by sa nemal priživovať na druhých. Najlepšie sa odr....jú kamaráti!

czody

« odpoveď #31 : 29. Január 2018, 21:21:52 pm »
Wikino to mi je jasné, že v budúcnosti by sa už žiadna sekera nemala vzniknúť, ale vieme aj to že zopár sekier je ešte zaťatých a niekto to vyrovnal a sám a to je nefér.
 Práve že nie som za aby sa rozpisovali ceny jednotlivých poplatkov a cien, treba uviesť jednotnú cenu za celú akciu napríklad 20eur na jednu osobu a len uviesť že tá cena zahŕňa napríklad ubytovanie na jednu noc, 2x cenu za vstup na kulturné podujatia 1x vstup do múzea a ubytovanie na jednu noc. Proste neriešme prečo stojí múzeum v Hornej Dolnej 1,75e keď v Maríkovej len 1,55e a ako je možné, že vo Veľkom Krtíši je cena obedovej menu 3,90 keď v Bratislave je aj za 3,20, lebo to vždy bude len o nekonečnom príbehu dohád.

sHARk

• Kofolkár
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #32 : 29. Január 2018, 21:26:17 pm »
No veď to je Bod 2

(^^^)
M1z vo2.

WIKA

• Wikinova ľadvinka
« odpoveď #33 : 29. Január 2018, 21:33:04 pm »
Michal dobre si to napísal. Ale Ubytovanie a stravu si musia ľudia zabezpečiť sami!!!!! To predsa nemôže za nás riešiť NOW.  Tie ostatné kultúrne podujatia tie sú OK ale nemôžeme NOW zaťažovať s vecami, ktoré sú pre nás keby sme boli doma samozrejmé. Doma sa nás nikto nepýta, kde budeme spať a čo budeme jesť. Každá akcia bude rozpísaná tak, aby ľudia vedeli čo to bude finančne obnášať.  Nemôžeme to robiť tak ako predtým, že sa spoľahneme na NOW  s tým " a ja budem kde spať" ? To je každého vec. Alebo čo budem jesť? Pokiaľ to nebude inak. Je dosť, že Vilo obehá, vybaví aj nemožné, snaží sa aby všetci boli spokojní a my sa mu potom odmeníme tak, že ujdeme " bez zaplatenia " . To je jednoducho neseriózne.  A to čo robí NOW, by nikto z nás určite nerobil, lebo by sme nemali na to čas, priestor, chuť a podmienky. Tak si to treba uvedomiť čo pre nás robí !  Pokiaľ toto niekto nechápe, tak v tej partii nemá čo robiť.

theo

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 6202
  • GTX bazilikomerný khábloid
« odpoveď #34 : 29. Január 2018, 21:43:41 pm »
WIKA, s účtom nie je problém. V mbank je to bezplatné. Na Kapóre to tak budeme robiť, že sa bude platiť dopredu na účet a akcie sa zúčastnia LEN prihlásení /nie ako minule, že prihlásení nedošli a naopak, a potom lietam ako fas a vybavujem kto kde bude spat a nahlasovať, chodit ukazovať izby a sťahovať postele/ a tiež rozpočet bude robený na celú akciu /od piatku do nedele/ a každý nech si príde a odíde kedy chce, ale bude sa zbierať za celú akciu. Peniaze sa vracať nebudú. Je to už na každom, či využije všetko , čo je v cene zahrnuté, bude to podrobne rozpísané.
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX/

czody

« odpoveď #35 : 29. Január 2018, 21:45:11 pm »
Ja tomu rozumiem, sú predsa rôzne akcie kde je možné zabezpečiť aj stravu aj ubytovanie, to sa vždy uvedie predsa  ešte pri ponuke na akciu. Aj Gader bol zabezpečený tak že ubytovanie už bolo doriešené a aj spoločná večera. Predsa každá akcia je individuálna. Keď Nátyelnyík zabezpečí aj ubytovanie a uvedie to v ponuke tak to tak bude.
Rasťo pri tých cenách som myslel tak že to netreba rozpisovať do haliera, len nech sa uvedie že na vstupné pôjde dokopy trebárs 7 euro a netreba to riešiť. Napríklad teraz v Oponiciach v knižnici tiež par ludi riesilo prečo treba platit 7 ked na dverách bolo 6, no preto lebo to bola individuálne vybavená akcia a cez víkend a za individualitu sa predsa platí.

sHARk

• Kofolkár
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #36 : 29. Január 2018, 21:48:40 pm »
Jasné! Myslel som to tak, že táto suma je za tieto položky: A) B) C). Aby zasa nebolo že: To aj za toto treba platiť?
(^^^)
M1z vo2.

WIKA

• Wikinova ľadvinka
« odpoveď #37 : 29. Január 2018, 21:52:17 pm »
Theo, súhlasím s Tvojimi pravidlami. Tak by to malo byť, je to na ľuďoch. Ty nelietaj, daj kontakt a ľudia si musia zabezpečiť ubytko, a ostatné veci ktoré s trojdňovým pobytom súvisia.  Nemáme s tým problém.
Michal, všetko je to OK, aj keď pri tej knižnici to nebolo 2x vhodné vyberať ako pri verejných hajzloch, ale hlavne sa jednalo o to, že bola zabezpečená večera, ktorú 9 ľudí nasprosto zožralo a nezaplatili! Niekto to ale musel uhradiť. Prehlasujem, že NOW na to fondy určite nemá!  Preto tie pravidlá! Jednoducho sme rôzni a preto musíme byť ostražití aby sa takéto problémy už viac neopakovali!

czody

« odpoveď #38 : 29. Január 2018, 21:54:58 pm »
K účtu len tolko že napríklad v Slovenskej sporiteľni je možné urobiť transparentný účet a každý može sledovať každý pohyb na účte, je tam vidieť každý vklad aj výber. Je tam minimálny poplatok nejaké 2-3 eurá. Takto sme riešili rôzne zbierky aj pre choré deti alebo ovdovené matky po motorkároch atď.
Sharky preto treba rátať aj s rezervou aby už nikdy nikto nemusel behať na konci akcie s košíkom a vysvetľovať každému osobne že aj pretoto bolo treba ešte zaplatit. Vtedy totiž vznikajú tie povestné poznámky že ja som ani guláš nemal a ja som vlastne ani nechcel vidieť tú bazi veľkú knihu a pod.

Bopsik

• Príspevkov: 2124
  • Srandičky, srandičky...
« odpoveď #39 : 29. Január 2018, 21:55:13 pm »
1. Netreba sa skladať na sekeru, tým sa podporí vychcanec, treba menovať...

2. Cez účet sa dajú prehnať aj nízke sumy, to nie je problém...

:dmh: