Autor Téma: Prvá akcia GTX sa konala 6. 1. 2018  (Prečítané 7734 krát)

maguma

 • Administrator
 • Príspevkov: 2848
  • Offline
Prvá akcia GTX sa konala 6. 1. 2018
« : 08. December 2017, 22:00:33 pm »
Ctení GTXáci,

 ako vieme, už tri roky nazad sme vždy začiatkom roka absolvovali výstup na nejaký kopec v okolí Topoľčian. Boli to Marhát, Panská javorina a Tribeč. Pre budúci rok som sa, po debatách na Gaderi, rozhodol pre malú zmenu. Tentoraz nepôjdeme na žiadnu osemtisícovku, ale dáme si oddychovú a zároveň náučnú akciu.  Išli by sme do dedinky Oponice, kde sa nachádza historická Apponyiho knižnica so vzácnymi knihami, je ich tam asi 22000, tu by bola prehliadka tejto knižnice spojená s odbornou prednáškou a diskusiou. Po tejto prehliadke by sme sa vybrali na neďaleký Oponický hrad, je to nenáročná, asi hodinová túra a je vhodná aj pre silných hypochondrov. Opäť by sme mali sprievodcu, ktorý by nám cestou a aj priamo na hrade porozprával niečo o histórii hradu a okolia. Hore na hrade by sme si mohli opiecť nejaké klobásky, slaninu a poprípade to zaliať nejakou .......icou.
Po tomto programe bude možnosť ísť sa okúpať do Bielických termálov, nachystám pre kúpaniachtivých akciové kupóny na základe ktorých idú za jedno vstupné dvaja účastníci. Večer nás bude čakať v Countryclube Sheriff večera a tradičná zábava.

P.S.1.   PREKVAPENIE

Chcel som to zverejniť neskôr a trochu Vás ponaťahovať, ale z organizačných dôvodov to musím uverejniť teraz.

Konečne sa mi podarilo prehovoriť jedného nenápadného týpka a tak počas tejto akcie k nám zavíta, ukáže fotky a videá a porozpráva nám o svojej ceste na Jawe okolo sveta cestovateľ Pavel Suchý. Súčasťou tejto jeho asi dvaapolhodinovej prednášky bude aj diskusia k samotnej ceste a príprave motorky, budete môcť s ním diskutovať aj o jeho vlaňajšej ceste po Austrálii a diskusia vlastne bude pokračovať aj po samotnej prednáške, lebo som ho presvedčil aby zostal aj na večeru a zábavu, takže sa s ním bude dať diskutovať do noci.

P.S.2.          Počas budúceho týždňa sem napíšem ďalšie podrobnosti o tejto akci, predpokladám, že bude veľký záujem o Paľovu prezentáciu, tá sa bude konať tiež v Countryclube, termín ešte musím dohodnúť s Paľom, zrejme to bude niekedy medzi 16:00 až 17:00 zulu.
Celkom isto nachystám pre túto akciu prihlasovací zoznam.

P.S.3.          Túto tému zamykám a dávam ju ako prvú v zozname tém. Je to preto, aby sa nestratila v záplave balastu ktorý obohacuje všetky tunajšie témy a potom sa mi sťažujete, že sa nedá nič aktuálne nájsť.

Diskutovať k tomuto príspevku môžete v téme VÝJAZDY

Pavel Suchý v Patagónii, tam za plotom je už koniec sveta

 
« Last Edit: 08. Január 2018, 15:27:31 pm od maguma »

maguma

 • Administrator
 • Príspevkov: 2848
  • Offline
Re: Prvá akcia GTX sa koná 6. 1. 2018
« odpoveď #1 : 11. December 2017, 20:02:21 pm »

maguma

 • Administrator
 • Príspevkov: 2848
  • Offline
Re: Prvá akcia GTX sa koná 6. 1. 2018
« odpoveď #2 : 20. December 2017, 19:00:22 pm »
Prvé upresnenie pre trojkráľovú akciu,

Dňa 6. 1. 2018 sa stretneme pred 9:00 hod. na parkovisku  v Oponickom kaštieli. O 9:00 nám začína vstup do Apponyiho knižnice, kde nám správca knižnice predstaví celú expozíciu. Vraj je tam 22000 kníh zulu. Po skončení prehliadky sa pôjdeme na zrúcaninu oponického hradu. Je to hodinová nenáročná túra, dlhá približne 1,5 km. Tam by nás mal čakať ďalší sprievodca p. Krchňavý. Ten nám porozpráva o histórii hradu a o plánoch na jeho obnovu a zakonzervovanie. Na hrade si budeme môcť niečo opiecť, takže nezabudnite na vhodný opekací  materiál. Po skončení prehliadky hradu sa záujemcovia o kúpanie v Bielických termáloch môžu ísť kúpať  a ostatní zatiaľ môžu oddychovať , alebo podľa času sa môžeme ísť pozrieť na Krnčiansku sekvoju mamutiu - sequoiadendron giganteum, vysokú 27 metrov. Po šestnástej hodine bude nasledovať prednáška a beseda s novinárom, redaktorom portálu Motorkári.cz a hlavne motocyklovým cestovateľom Pavlom Suchým – Sucháčom z Českej republiky. Táto časť denného programu bude určená pre konečný počet poslucháčov a preto na Vás apelujem aby ste prihlásenie nenechávali na poslednú chvíľu. Už teraz si môžete pripravovať otázky na Sucháča, on Vám určite odpovie. Táto prednáška bude v galérii, to je priestor na poschodí a je to to isté miesto kde sme mali tento rok večeru. Po tejto besede bude nasledovať večera a po nej voľná zábava. Do tanca bude hrať hudobná skupina ASCALONA z Topoľčian. Ubytovanie bude tak ako každý rok v hoteli PUK. Hotel je od Sheriffa vzdialený necelé 2 km a dá sa tam odviezť taxíkom.
Presný čas začiatku Sucháčovej prednášky ešte dodatočne upresním.

Toto je zatiaľ všetko, sledujte to tu ďalej, ďalšie upresnenia zverejním ihneď po ich zistení.

maguma

 • Administrator
 • Príspevkov: 2848
  • Offline
Re: Prvá akcia GTX sa koná 6. 1. 2018
« odpoveď #3 : 27. December 2017, 20:29:51 pm »
Prosím všetkých prihlásených na večeru aby si prečítali tento jedálny lístok a vybrali si čo by chceli na večeru. Najlepšie by bolo dopísať to na prihlasovací zoznam. Poprosila ma o to prevádzkárka od Sheriffa, veľmi by im to pomohlo a aj my by sme boli rýchlejšie obslúžení


link  -  http://countryclub.sk/files/File/sheriff_web_2015_jedalny.pdf

maguma

 • Administrator
 • Príspevkov: 2848
  • Offline
Re: Prvá akcia GTX sa koná 6. 1. 2018
« odpoveď #4 : 02. Január 2018, 20:51:49 pm »
Vážení motocyklisti,

sobotňajšia akcia je už skoro pripravená, až na niekoľkých, ktorí si na večeru doteraz nič neobjednali. Takto budú asi čakať dlhšie. Večer nebude hrať DJ ale kapela Ascalona. Tu si môžete vypočuť ich muziku    http://www.ascalona.sk/live-music/ 
Ráno začíname o 9:00 v Oponickej historickej knižnici, potom sa presunieme na Oponický hrad, odtiaľ sa môže ísť do Bielických termálov, zľavové kupóny práve tlačím. Na termály budete mať k dispozícii asi dve hodiny, podľa mojich skúseností to stačí, lebo po 16:00 pravdepodobne asi o 16:30 by sme začali s prednáškou a besedou s Pavlom Suchým, to je ten chlapík čo prešiel s Jawou okolo sveta. Môžete si nachystať otázky na ktoré vám určite rád zodpovie. S veľkou pravdepodobnosťou  k nám zavíta aj ďalší a to už slovenský cestovateľ a to Marek Slobodník z BB. Dúfam, že za H20 to stihne. Po tejto besede bude večera a po nej voľná zábava.  Všetko toto sa bude konať na poschodí, len tanečky budú dole. Úplne presné informácie o programe dňa vám poviem pred prehliadkou knižnice.
Pre ubytovaných, bývať budete na hoteli Puk, to je hotel pri zimnom štadióne, hotel Kopačka už nefunguje. Bolo by dobre po prehliadke hradu sa ísť ubytovať a potom pokračovať v programe.

Toto je zatiaľ z mojej strany všetko, pýtajte sa ma na čo len chcete a ja vám na čo chcem odpoviem :)) :)) :))

P.S. Ascalona hrala na Silvestra v TO na námestí a hrali naozaj výborne. lojzo

maguma

 • Administrator
 • Príspevkov: 2848
  • Offline
Re: Prvá akcia GTX sa koná 6. 1. 2018
« odpoveď #5 : 05. Január 2018, 19:12:40 pm »
K zajtrajšku,

snažte sa byť pred 9:00 hod. v Oponiciach pri kaštieli aby sme mohli začať s prehliadkou knižnice včas. Po tejto prehliadke sa pôjde na Oponický hrad, je to asi 1,5 km dlhá túra. Po zlezení z hradu je možnosť kúpania v termálnom kúpalisku Malé Bielice. Rozdám Vám zľavové kupóny a za cenu jedného vstupného môžu ísť dvaja. O 16:00 začne prednáška a beseda spojená s premietaním s Pavlom Suchým o jeho  prvej ceste Jawa okolo sveta. Pripravte si otázky, rád Vám ich zodpovie. Potom bude nasledovať večera a voľná zábava so skupinou Ascalona. Nazdar :salute: