Autor Téma: Bezpečnosť cestnej premávky  (Prečítané 12666 krát)

maco

• Príspevkov: 417
Re: Bezpečnosť cestnej premávky
« odpoveď #40 : 16. September 2017, 10:18:12 am »
Pirates, takto to aj ja chápem :) :biker:

maco

« odpoveď #41 : 16. September 2017, 12:10:48 pm »
Pre lepší opis mojej situácie pripájam foto. Ja som vošiel do priestoru križovatky ako vozidlo z výhľadu.

Pirates

• Príspevkov: 166
« odpoveď #42 : 16. September 2017, 20:15:41 pm »
vozidlo z vyhladu je v protismere  :))
a znova sme pri tom istom vodic
nesmie .....  zastavit a stat na priechode pre chodcov a 5 metrov pred nim ale zastavene  vozidlo  moze
nesmie..... zastavit a stat na moste ale zastavene vozidlo moze
nesmie .... zastavit a stat v tuneli  ale zastavene vozidlo moze
nesmie .... vojst do krizovatky .....ale ked uz som v nej a zastavi mi vozidlo tak moze

v konkretnom mieste podla foto  idem v kolone asi 5 aut predo mnou kde prve musi zastavit aby dalo prednost vozidlu na kruhovom objazde a ja ako siesty vzadu to mam odkial vediet proste idem za vozidlom predo mnou ked zastavi zastavim tiez to ze som uprostred krizovatky mi je srdecne jedno nieco ine by bolo ak by kolona stala za krizovatkou a ja by som ku krizovatke este iba prichadzal tak vtedy som povinny zastavit na hranici krizovatky ale to zase tiez nic nemeni na tom ze vozidlo odbocujuce vlavo nesmie odbocit pretoze je povinny mi dat prednost v jazde

takze aj pre Kanadamajstra neustale sa seruceho do slovenskych predpisov len neviem ci to vobec dokaze pochopit ze u nas je rozdiel medzi zastavenim (z vole vodica) a zastavenim vozidla ( z dovodu vyvolaneho cestnou premavkou )

« Last Edit: 16. September 2017, 20:20:38 pm od Pirates »

bobolak

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 1340
  • KAPITÁŇ TKos GTX - trohviezdickovy Bajpasáčik GTX
« odpoveď #43 : 16. September 2017, 20:31:33 pm »
no a j eto tu!!!  :))  :)) pirates ""takze aj pre Kanadamajstra neustale sa seruceho do slovenskych predpisov len neviem ci to vobec dokaze pochopit ""

ahojko nedá sa ništ robiť,  :))  :))  :)) na geniusa nemáš,tak to vzdaj!!  :P :P :P :P

motorky štry. čoper čoper čoper

ahojko

• Príspevkov: 2596
  • Cruiser-ák
« odpoveď #44 : 16. September 2017, 21:00:05 pm »
nesmie .... vojst do krizovatky .....ale ked uz som v nej a zastavi mi vozidlo tak moze

Ja si vzdy nechavam pred sebou mederu aspon jednu dlzku auta  v pomalej

premavke, takze ak aj niekto predomnou zastavi, tak tam je priestor pre auto

odbocujuce z protismeru do lava.. Zakazdym som napisal ze je to

moj nazor,  nie ze taky je zakon,  ked 

Papi, aj Kemo napisali:

podľa zákona 8/2009 (v znení neskorších ustanovení/úprav - budem používať : pravidiel v cestnej premávke, v skratke PCP) nesmieš vojsť do križovatky, pokiaľ by si ju nemohol bezpečne opustiť (nasledujúce znenie ods. 3) - je to úplne jednoznačné.

A este:

3)   Vodič nesmie vojsť na križovatku, ak mu situácia nedovoľuje pokračovať za križovatkou v jazde, takže by bol nútený zastaviť vozidlo na križovatke;

:cat: :cat: :cat:..................... :beer:
chuj canackij, zdrhnuty pred bolsevikom, posraty majster sveta

Pirates

« odpoveď #45 : 16. September 2017, 21:15:55 pm »
problem je v slove NA  to znamena ze ked si ju nakreslis NA papier a postavis sa NA  nu tak vtedy budes NA krizovatke inak som iba V krizovatke

bezpecna vzdialenost je taka aby som zastavil za vozidlom predo mnou ak nahle zastavi alebo spomali cize ked ideme 10 km / h tak mozem byt od neho tak daleko aby som mu videl brzdove svetla to znamena asi meter
predo mnou ide autobus kolona ide takmer krokom pred neho nevidim prechadzame krizovatku a on zastavi a ja mam co akoze podla teba zacat cuvat ?  :fart:

totok je presne krizovatka ktora je v testoch ako nevyznacena dopravnym znacenim a presne pre takuto krizovatku ked som kedysi davno robil vodicak vyletel zo skusok lebo som dal moznost ze ja idem sucasne s protiducim lebo ten napravo mu aj tak musi davat prednost ty si proste povinny dat prednost v jazde vozidlu ktore ma prednost bez ohladu na to ci sa pohybuje alebo stoji
« Last Edit: 16. September 2017, 21:24:10 pm od Pirates »

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5994
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
« odpoveď #46 : 16. September 2017, 21:17:19 pm »
Iccte uš doprdelle .....treba yazdyt tak, aby si prežil........osztatné je na súdnych znalecóch.DPČ.
(vydýte, kolko má Kemo roboty, že any nevijé príszt medzi nás......kua.)

:P >:D :fuck: :hugg: :dmh: :salute: :biker: gtxmot

:ciel:

Sorry, toto je nýje reakcíja na mlhoššpirátesnicollku, ale na Veleposláneca CanadskéHO.)
A kedy sa uš dodrbeš t.r. 17 do SK Džamahiríje ????
Ottpoveday prijámo........vzprijámeňe a szpisownňe.....kuafix.

;D :)) ;D

« Last Edit: 16. September 2017, 21:21:08 pm od yoffo »
M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

Súkromnú správu zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

ipap

• Hosť
« odpoveď #47 : 16. September 2017, 21:31:31 pm »
 >:D Ahojko, ja vôbec neriešim tú križovatku, vyhláška je jednoznačná a Maco tam nemal čo vojsť.  >:D
Šak je to úplne bežný, každodenný problém.
Tu nie je o čom, ak vyfasuje za to pokutu, pochopí, že výhovorky nepomôžu...   >:D

Ja som Kemovi vyčítal to, že keď  Yoffo (ako predbiehač z prava) mu vyčítal, že nepozrel do zrkadla vpravo, aby neohrozil proti pravidlám predbiehajúceho gerója zprava - tak Kemo ako keby uznal, že spravil chybu, ano, mal sa do zrkadla vpravo pozrieť.
Volovina. Vpravo odo mňa (teda vlastne na krajnici) na bežnej okreske nikto nemá čo robiť, ak tam už nebol pri mojom príchode. Každý vodič, hlavne za komplikovaných povetrnostných podmienok má čo robiť, aby usledoval šeckých ostatných, kerý jazdia podľa pravidiel, nie to ešte nejakých hujov, kerí sa objavia z prava hoci aj z neba.
Ak by som zpravapredbiehača nedajbože nedopatrením sotil do jarku, niet teho boha, aby ma niekto za to odsúdil, hocaký právnik-začiatočník ma z toho dostane. Ja som nič neporušil a zásadnú chybu som nespravil ja, ale ten druhý - a v prvom rade si má dávať pozor na seba on.
Keby, tak porušením pravidiel ohrozil on mňa, dožadovať hocičoho sa môže, až ak pravidlá neporuší.
Ja som demagóg a žiadny cestný pirát mi svoje vlastné pravidlá nenanúti. Ja uctievam všeobecne platné a ak ich poruším, držím puču a krok, netrepem voloviny o pravom zrkadle. Žiadny predpis neprikazuje sledovať v pravom zrkadle motorkárov predbiehajúcich z prava po krajnici, nie to ešte sa im ospravedlňovať.
Dať im po hube a basta...  :))
Ale ja to mám jednoduché, žiadny kkt ma ešte zprava po krajnici nepredbiehal...  >:D :beer:
« Last Edit: 16. September 2017, 21:35:36 pm od papi »

Pirates

« odpoveď #48 : 16. September 2017, 21:40:20 pm »
kto da vsetky na 55 bodov ako ja potom sa moze so mnou dohadovat o zakone pre cestnu premavku
 :))

http://www.testynavodicak.sk/nove-testy-na-vodicak/

ipap

• Hosť
« odpoveď #49 : 16. September 2017, 21:53:07 pm »
 >:D Ja som robil vodičák na tri razy.
Prvýkrát na Pioniera, keď som mal na to vek (15 rokov)
Potom zvlášť na veľkú moto, keď som mal 17.
Potom zvlášť na auto, keď som mal 18.
Sranda bola, že všetky tri som samozrejme platil samostatne, ale mi to vyšlo lacnejšie, ako pre tých, čo išli len na auto.  >:D
Ale Egóň hlási, že 3 x 55 tam bolo ...
Prax som ale začal tak, že hneď prvý deň s fungl novým vodičákom na Pioniera som vyfasoval pokutu 30,- Kčs  :))

bobolak

• Cestovateľ
« odpoveď #50 : 16. September 2017, 22:07:02 pm »

Vaša odpoveď:
A) vyznačuje druh vozidla, na ktoré sa nevzťahuje značka, pod ktorou je tabuľka umiestnená,

Správna odpoveď:
C) obmedzuje platnosť značky, pod ktorou je umiestnená, na vyznačený druh vozidla.

dobre napísané otázky,,jak za komančov slovné hrátky,kokoti,,pod značkou je obrazok naklaďaku,ja vravím že obe odpovede sú správne!!mlhoš ideš!

kemo

• Príspevkov: 431
  • ChoGer
« odpoveď #51 : 16. September 2017, 22:28:29 pm »
Priatelia, žijem, bedlivo vaše príspevky sledujem ale zle sa mi tu v Hohe Tatra pracuje, lebo tu mám iba nogbug a dáta vňom (loviť na internete tu mám tiež problém - slabšie pripojenie) a tak mám obmedzené možnosti práce. Doma mám všetko pri ruke, ako sa hovorí.
Zajtra večer sa k téme ucelene vyňadrím (bude to asi dlhšie ako Bopsíkove poviedky ale aspoň budete mať čo čítať za dlhých zimných večerov)

Motoriek 7  :biker: :biker: :biker: gtxmot :biker: :biker: :biker: (smer Normandia 2019)

ahojko

• Cruiser-ák
« odpoveď #52 : 16. September 2017, 22:37:36 pm »
Bobo,

uber z bifika,.. ved je to jasne

ze tie dve odpovede su protikladne..

A)- hovori ze ta znacka sa na nakladak nevztahuje...

C)- hovori ze sa vztahuje len na nakladaky...

Alebo som uz zabudol slovencinu??

.....................  lojzo............... :beer:

bobolak

• Cestovateľ
« odpoveď #53 : 16. September 2017, 22:51:51 pm »
 Kanadamajstra neustale sa seruceho  >:( aj do mna,  :P  ma neser,  :salute: máš pravdu, len som nerozmyšlal,fakt musím dvakrát kuknut zachranim 2body hehe  :salute: piratesa na teba!!  >:D  >:D

:hockey: :hockey: :hockey: :hockey:

ahojko

• Cruiser-ák
« odpoveď #54 : 16. September 2017, 23:04:54 pm »
Ulavilo sa mi, :thank:

uz som si myslel ze som zabudol rodnu rec,

a zda sa mi ze aj ked to bolo pred 44 rokmi

co som robil na SK vodicak na auto, ( ako 17 rocny),

tak si cosi aj z tych este komancovskych pravidiel

pamatam... 99% je aj tak logickych...

Na motorku az tu ako 54 rocny...

................... :beer:...............
« Last Edit: 16. September 2017, 23:06:36 pm od ahojko »

maco

« odpoveď #55 : 17. September 2017, 9:06:16 am »
Prietelia, ďakujem za názory, nemal som zavadzať na križovatke aj napriek tomu, že so mnou vydrbala vlastne kolóna :o :-* :biker:

ipap

• Hosť
« odpoveď #56 : 17. September 2017, 9:25:34 am »
 >:D Maco, neser.
Celé umenie jazdiť bez problémov má jedno kľúčové slovo: predvídať.
Najväčšie skúsenosti s živelnou dopravou mám z Madridu, napríklad štvorprúdový kruháč, v strede s policajtom, píšťaľku púšťal z magnetofónu, bo dychom by nestíhal - a každý jazdil a menil pruhy, ako len chcel.
My sme opustili kruháč cez tretie kolo, aj vtedy na zlý smer, takže sme museli späť.  >:D
Predvídať je  oveľa dôležitejšie, ako nejaké pravidlá, v takej Indii by si si mohol s pravidlami akurát tak vytrieť zadok.  >:D

Kolónu nemusíš ani predvídať, však v nej jazdíš a stojíš - a odrazu ťa to prekvapí, že zas musíš stáť?
To nemyslíš vážne, že?
Však všetci tu píšeme, akí sme zdvorilí a ako ústretovo púšťame iných...  ;)
Hlavne, keď sami chvíľu aj tak nemôžeme ďalej.
« Last Edit: 17. September 2017, 9:28:49 am od papi »

maco

« odpoveď #57 : 17. September 2017, 9:34:35 am »
Papi, do 3,14. Som zvedavý, ako by si predvídal, kebyže ideš z kolónou už pol hodinu, máš ešte plnú hlavu dojmov z pohrebu, 20x sa pohýňate spolu celá kolóna, 20 x zastavíš na hlavnej a 21 x ostaneš stáť ako začiatočník práve v križovatke. Vtedy ma nasrala hlavne aroganicia toho odbočujúceho, nedal mi ani pár sekúnd, aby som sa voľáko upratal, aj keď nebolo kde. >:D :-* :biker:

ipap

• Hosť
« odpoveď #58 : 17. September 2017, 9:39:56 am »
 >:D Vyhláška hovorí, že ak vodič nie je spôsobilý jazdy, nesmie sadať za volant.
Maco, šak tvojim prístupom by mal alibi každý na svete, komu napr. ráno manželka nedala...  >:D

maco

« odpoveď #59 : 17. September 2017, 9:50:12 am »
Kamoško, až taký osobný byť nemusíš. :biker: