Autor Téma: Bezpečnosť cestnej premávky  (Prečítané 10009 krát)

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5707
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
Re: Bezpečnosť cestnej premávky
« odpoveď #20 : 15. September 2017, 9:33:22 am »
No a je to tu........už si meráme gdo má vaččí oný .....ZMIZÍK.

:)) :fish: :beer:

ZMIZÍK - LA - PITSCH
M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

SS zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

ipap

• Hosť
« odpoveď #21 : 15. September 2017, 9:49:38 am »
 >:D Ja si nič nemerám, nemám prečo.
Nakoniec Kemo napísal, že je to presne tak, ako píšem.
Ty, aj keď tam jazdíš 10 x ročne, si napísal voloviny, tak si meriaš sám...  :))

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
« odpoveď #22 : 15. September 2017, 9:52:55 am »
 >:D Tak daj sem  nejakú moju wlastnú wolowinu, bez vytŕhanija z kôňtextilu........ :)) :fart:
Skús ma poctivo citovať.........
 :-* :D ;D

autista

SS zverejní len blb.....

ipap

• Hosť
« odpoveď #23 : 15. September 2017, 10:02:23 am »
 >:D Yoffo, nič netrhám z kontextu, vychádzal si pravdepodobne zo svojich skúseností z bratislavských štvorprúdoviek.

Ja som vychádzal z toho, že tento rok som cestou na Sihoť v Ružomberku stál tiež asi dve hodiny v kolóne kvôli nehode (bol som autom, halászlé a tak...) a vlani prakticky tak isto, keď som v Ivachnovej kupoval príves.
Čo si popisoval ty, mi na ten jednoduchý obojsmerný úsek absolútne nepasovalo, tak som si vydedukoval, že sú to voloviny. Motorkára predbiehajúceho na obyčajnej okreske zprava nič neospravedlňuje - a ty si tam dal niečo, že to robíš aj ty.
Teda niekto z nás dvoch nebol úplne v obraze, ale chce za každú cenu vyhrať.
Šak nech...  >:D 

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
« odpoveď #24 : 15. September 2017, 10:28:00 am »
Papi:
Tú cestu poznám "intímne" už od 70tych rockov minulého storočia.
Úsek RK - Ivachnová sa nezmenil (iba ak výmenou asfaltu) vůbec.
Predbiehanie sprava:
robím to úplne bežne aj na tejto ceste, v prípade, že je kolóna ktorá stojí alebo ide slimáčím tempom.
Sú tam miesta, kde je vľavo plná čiara a vpravo rozdrbaná krajnica, stojaci kamijón v kollóne,
čiže tam TRT.
Rovnako, ak sa kollóna hýbe tak 40-50 km/h, nepredbieham ani zprava ani zľava.

Okreska - predbiehanie sprava - WOLOWINA ??? To je Ttvoj názor, asi rád stojíš......myslím kollóny.
 :cat:

Záleží od okolností.......

>:D

SS zverejní len blb.....

ipap

• Hosť
« odpoveď #25 : 15. September 2017, 10:51:22 am »
 >:D Ak kolóna stojí, nie je to predbiehanie.
Ak sa hýbe pomaly, aj tak motorkára predbiehajúceho z prava nič neospravedlňuje.
Aj Kemo by sa ťažko vyhol do prava, ak by jeho auto stálo...  >:D
Toľko o pravidlách.
Písal som  o mojich nedávnych jazdách autom, o tom, ako jazdím na motorke, som radšej ticho, posledných cca 6-8 pokút som "absolbvoval" bez výnimky na motorke.
Len sa nechválim s predbiehaním z prava, H20 a tak... Hlavne nie v téme o bezpečnosti premávky.
Nehajme to tak, vyhral si.  >:D :)) :)) :)) :beer:
Chýba tu ešte Mlhoš...  :))
Kemo, môžeš to tu zabaliť, nepozrel si sa do zrkadla, či z prava nepredbieha Yoffo.  :P :))

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
« odpoveď #26 : 15. September 2017, 11:09:04 am »
Viem, že zvyčajne "na úzkej ceste" si veľmi rád pomôžeš mlhošom.
Je to Ttvoj štýl.
 :))

Pouč ma: jako sa volá to, keď idem okolo stojaceho afta, či iného szlimáka (szlimákov)
v kolóne (jenno, či sprava či zľava)....ja to volám predbiehanie, niekto povie predchádzanie,
niekto obiehanie, alebo čo.
V takej Francii by sa pomáhači and chrániči asi zbláznili, keby mali postihovať šecckých prdoletistov,
čo idú pravo - vľavo......
Asi máme predpotopné predpisy, šak za bolševika napr. nesmelo byť tretie brzdové svetlo, museli byt zásterky či jako sa to volalo, a aj  nejakí magori strhávali nálepky EÚ z áut.....
no a dnes sme tam, ale asi ešče nýje celkom....
 :)) :fart:

>:D A nechválim sa, je to konštatovanie, Tty však takmer vždy pridáš k môjmu vyňadreniu
nejaké faynové adjektívum.  >:D

:biker:
« Last Edit: 15. September 2017, 11:16:36 am od yoffo »

SS zverejní len blb.....

theo

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 5927
  • GTX dekhabelizátor bazilikomer preCRÚKač
« odpoveď #27 : 15. September 2017, 11:18:13 am »
 yoffo, zaťál si štasný obchádzač, kým ti neotvoria dvere. autista
« Last Edit: 15. September 2017, 11:19:46 am od theo »
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár

ipap

• Hosť
« odpoveď #28 : 15. September 2017, 11:41:37 am »
 >:D Yoffo, najviac vlastných pravidiel (počnúc motorájdom)  tu mal zatiaľ Mlhoš, som trochu prekvapený, že je vás viac.  >:D

Darmo, ak je niekto geriatrik, zombie, emeriťný precceda IT GTX, nagy kalapács, M1ZSL, PJ, WD40+, 3BEČ.Arktis, tak to už je niečo. Na našich cestách toho je...  :))  (toto nebolo o Mlhošovi  >:D ).

>:D O pipíkoch:
Je pri tom úplne jedno, kto koľko evrópskych krajín navštívil. Nejaké letecké alebo autobusové zájazdy samozrejme nerátam,  sám som ich absolvoval, ako vodič auta alebo motorky  cca jedenásť, najväčší trip  až po najjužnejší cíp Portugalska (Faro), ale kktom ostať som zato ešte  mohol, že? ...  >:D

Na vysvetlovanie pojmov z vyhlášky tu ja nie som, mne stačí, že si niečo pamätám.  >:D :beer:

« Last Edit: 15. September 2017, 11:44:00 am od papi »

Pirates

• Príspevkov: 145
« odpoveď #29 : 15. September 2017, 15:07:04 pm »
  dať prednosť v jazde povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby ten, kto má prednosť v jazde, nemusel náhle zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy,
V znení zákona č. 8/2009 najprv slovo "náhle" nebolo, pribudlo až úpravou v roku 2011, čo to pre nás vodičov znamenalo ???
bolo v predchadzajucom  zakone 315 ako definicia neohrozit
pretoze ak ja musim nahle menit smer a rychlost tak som ohrozeny

pokial nemusis nahle a predsa naburas pretoze si cumel niekam inam ako si mal alebo si vyraznejsie  prekrocil rychlost neuposluchol pokyn vyplyvajuci z dopravneho znacenia
tak potom policia zistuje mieru zavinenia a kludne moze byt vinny aj ten co je na hlavnej
« Last Edit: 15. September 2017, 15:09:51 pm od Pirates »

maco

• Príspevkov: 362
« odpoveď #30 : 15. September 2017, 19:12:23 pm »
Kemo, nedá mi pripomenúť, že v mojom prípade sa nejednalo o riadenú križovatku, ale o križovatku v tvare T, pričom mňa zastavila zápcha pred mnou- s tým sa nedalo rátať, že budem musieť zastať práve v mieste odbočovania, a protiidúci odbočoval z hlavnej doľava. Pýtam sa: odkedy má vozidlo odbočujúce doľava z hlavnej prednosť pred protiidúcim, idúcim oproti tiež po hlavnej, ako to bolo v mojom prípade ? :biker:

ahojko

• Príspevkov: 2519
  • Cruiser-ák
« odpoveď #31 : 15. September 2017, 19:44:47 pm »
maco,

nema prednost ak si v pohybe,

ty si v krizovatke protipredpisovo staal,

a tym padom si blokoval plynulost premavky.

To je moj osobny nazor....
chuj canackij, zdrhnuty pred bolsevikom, posraty majster sveta

kemo

• Príspevkov: 392
  • ChoGer
« odpoveď #32 : 15. September 2017, 21:54:56 pm »
Yoffo, Papi - nemal som ambíciu vyvolať touto témou nejaké doťahovačky ale vecnú diskusiu, z ktorej by sme sa mohli všetci nejako poučiť.

Nemám patent na rozum a ani sa tu nechcem predvádzať alebo nejako vyvyšovať nad ostatných. Mám iba 20 ročné skúsenosti z analýzy dopravných nehôd. Robím posudky pre políciu a tiež pre súdy a zúčastňujem sa aj na súdnych pojednávaniach. Všade tam sa vyžaduje aby boli závery v súlade s právnymi ustanoveniami (príslušnými platnými zákonmi).

Maco - nemusí sa jednať o križovatku riadenú svetelnou signalizáciou, to právne ustanovenie hovorí o "križovatke" ako takej. Podľa toho, čo si spresnil, ak sa jednalo o križovatku (to je ďalšia zaujímavá téma, pretože križovatka má byť podľa súčasných platných právnych ustanovení vyznačená dopravným značením, čo na mnohých miestach, kde sa stretajú 2 cesty, nie je), tak si do nej nemal vliezť, ak sa ale nejednalo o križovatku (nebola vyznačená dopravným značením, tu nám to zase trochu koliduje s prednosťou jazdy vozidiel prichádzajúcich sprava - ďalší problém súčasnosti), tak si mohol vliezť a zastaviť. Samozrejme sa môže stať aj v prípade križovatky, že vozidlo pred tebou náhle zastaví (napr. chodec) tak zastavíš v križovatke. Ak sa ale jedná o kolónu vozidiel, tak by si v tej križovatke zastaviť nemal (vystavuješ sa riziku, že ten z vedľajšej vlezie pred teba, alebo aj viacerí, ale to už je o nejakej ohľaduplnosti a tolerancii. V tvojom prípade, keď protiidúci odbočoval doľava, si mal zastaviť pred križovatkou (ak sa jednalo o križovatku) a ak sa nejednalo o križovatku, tak si mohol zastaviť za vozidlom jazdiacim pred tebou. S prihliadnutím k tomu, že tam bola kolóna, ja osobne by som zastavil a tomu oproti idúcemu umožnil odbočiť vľavo.

Pirates - súhlas, zatiaľ ale k tomu ešte nedám komentár, možno sa ešte niekto zapojí.
« Last Edit: 15. September 2017, 22:00:40 pm od kemo »

ipap

• Hosť
« odpoveď #33 : 15. September 2017, 22:14:44 pm »
 >:D Kemo, to že sa občas pochytíme, nie je žiadna novinka, samí génius tu okolo.
Pravidlá by mali slúžiť na to, aby si vedel odhadnúť, čo hodlá urobiť ten druhý - ale keď každý odôvodňuje svoje porušovanie pravidiel, možeš odhadnúť tak veľké hovno.  :))
Kto nebliká, odôvodňuje, kto jazdí furt s reflektormi, odôvodňuje, kto prekračuje rýchlosť, odôvodňuje, kto predbieha vpravo, odôvodňuje, atď.
Ja som skúšal obhájiť nejakú vyhlášku, ale vyšlo najavo, že ja som ten, kerý sa ocitol "na úzkej ceste"  - no tak nevyserem sa ja na to?  >:D :))
Šak tu dospejeme k tomu, že kto dodrží nejaký zákon, je kkt a ty sa ospravedlňuješ tomu, čo predbieha z prava... :-X :-\
O čom to tu vlastne je?  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Ináč všetko tu už bolo, ako to dopadlo? Čítajte:

http://motogtx.sk/index.php?topic=123.0

Pirates

• Príspevkov: 145
« odpoveď #34 : 15. September 2017, 22:33:14 pm »
O tom ze krizovatks ma byt vyznacena znackami sa nikde nepise preto je u nas krizovatkou miesto kde sa stretaju alebo pretonaju cesty za krizovatku sa nepovazuje vyustenie lesnej .polnej cesty a vyjazd z parkoviska a obytnej zony 
Maco spravne malo vozidlo odbocujuce vlavo zostat stat pretoze ti musi dat prednost pretoze ty neparkujes tebe zastavilo vozidlo z dovodu cestnej premavky a kemo mi pripmina istu osobu ktora buchala fasciklom s vyhratymi konaniami do stola

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
« odpoveď #35 : 15. September 2017, 23:43:20 pm »
Papi, ale čag sa skús vyhnúť situácii, že si "na úzkej ceste"
a nepouži na moje "umravnenie" spomienku na večne mladého, z GTX si robiaceho 3,14ču
nestarnúceho oného.
Nesvedčí Tti to.
Ale dovoľ mi napísať, že patríš medzi excellentných demagógov.
To je nýje nadávka, to je fact.
Možno Tti to niekedy vyszvetlím, ak budem mať pocit, že si na príjme.

:)) :P :-*

:biker:

PéEs: už vidím Ttwoju reakcíju......že veď Tty si ňeňi nygdy na príjmä....
 :fart: :fart: :fart:
« Last Edit: 15. September 2017, 23:45:29 pm od yoffo »

SS zverejní len blb.....

ipap

• Hosť
« odpoveď #36 : 15. September 2017, 23:56:48 pm »
 >:D No, ešte to mi chýba, Yoffo,  aby si mi ty niečo vysvetloval...  :)) :fuck: :fuck: :fuck:

ahojko

• Príspevkov: 2519
  • Cruiser-ák
« odpoveď #37 : 16. September 2017, 1:25:40 am »
.... tebe zastavilo vozidlo z dovodu cestnej premavky ...

Mlhos,

vy uz mate na SK vozidlo v ktorom sa iba veziete, a ono ti same od seba zastavi z dovodov cestnej

premavky v prostriedku krizovatky?? Alebo vodic-(maco) vosiel do krizovatky svojim vozidlom

skor ako sa mu uvolnilo miesto tak, aby celu krizovatku presiel bez obmedzenia premavky??

Podla mna je to nad slnko jasne... 

Tiez je jasne ze sa to moze kazdemu stat, ako stalo neraz aj mne, ale vzdy som sa gestom

blokovanemu vodicovi ospravedlnil, a ak nadaval, zasluzil som si to..... Nikto z nas nie je perfektny,....

ibaze sa ty za takeho povazujes...
............... :cat:...................... :beer:...............
chuj canackij, zdrhnuty pred bolsevikom, posraty majster sveta

Bopsik

• Príspevkov: 2061
  • Srandičky, srandičky...
« odpoveď #38 : 16. September 2017, 7:38:20 am »
Moja KrMery a starší synmann Janik sú za volantom (v aute všeobecne) nerváci a mňa, kľuďasa obdivujú.

Nie som najlepší vodič, robím chyby, nevidím 100%, nepočujem, zabúdam, ale napriek tomu si myslím, že je jedno najdôležitejšie pravidlo:

OHĽADUPLNOSŤ

Za volantom som kľudný, keď neviem kto má prednosť - zastavím, ak sa niekto pchá - pustím, ak dakto spraví chybu - usmejem sa, nehrozím päsťami ani neukazujem fucky. Ak niekto z protismeru chce odbočiť, alebo vychádza na hlavnú - zastavím kolónu (v mojom smere) 2x bliknem a pustím čakajúceho chudáka.

ČASOVÁ REZERVA

Taktiež ak idem na letisko, alebo na termínovanú schôdzku, podľa vzdialenosti a hustoty premávky si dávam časovú rezervu, niekedy až do dvoch hodín. Nemôžem vedieť čo sa zmele ne ceste.

Všetky pravidlá, zákony a predpisy sú naprd, ak je človek agresívny nervák a chce mať pravdu. Priznávam, že aj ja sa občas vytočím..., nie som santa Bop.

autista čoper

maco

• Príspevkov: 362
« odpoveď #39 : 16. September 2017, 10:08:12 am »
Kemo, ďakujem, toto je už prijatelnejšie vysvetlenie. Samozrejme, že to robím aj ja, púšťam tých z protismeru, aby mohli odbočiť vľavo, keď nemôžem prejsť križovatkou , ale keď sa pohneš spolu s kolónou, neodhadneš, či prejdeš križovatku, alebo budeš v nej musieť zastaviť. Jedine, že by som bol zastavil pred križovatkou a pokračoval až sa uvolní. To by som si však vypočul klaksóny za mnou  lojzo. Ale nedá mi pokoj odbočovanie vľavo. Vodič odbočujúci vľavo musí dať prednosť protiidúcemu vozidlu, ktoré je buď v pohybe, alebo na chvíľu zastavilo ?
Myslím si, že to "odporúčanie" čo som dostal nebolo oprávnené  :(