Autor Téma: BOROVÁ SIHOŤ 2017  (Prečítané 6444 krát)

maguma

• Administrator
  • Príspevkov: 2261
BOROVÁ SIHOŤ 2017
« : 22. Máj 2017, 13:04:29 pm »
Ctené GTX zhromaždenie,

Ako každý rok, aj teraz sa nám blíži termín nášho letného stretnutia Borová Sihoť 2017. Koná sa v dňoch 15 – 18. 6. 2017 na nám známej Borovej Sihoti. Doteraz som nezaznamenal žiadnu diskusiu na túto tému a preto ju týmto otváram.  Poprosím Vás písať sem len Vaše názory  a pripomienky priamo k tejto téme, na srandu je tu otvorených dosť tém (skoro každá), aby sa aj tieto informácie nestratili v záplave nič nehovoriaceho balastu. Príspevok ktorý sa nebude týkať akcie BS 2017 odstránim bez ospravedlnenia.
Už príprava tohtoročnej akcie je svojim spôsobom zvláštna. Je to prvýkrát čo nevieme ani približný počet účastníkov, doteraz nemáme žiadny program akcie, pripadá mi to ako keby sa čakalo, že keď tam bol doteraz zaujímavý program, bude tam  aj teraz.
Pokúsim sa to tu zosumarizovať ,
Doteraz sme každý rok mali jednu alebo dve večerné zábavy a myslím si, že boli na úrovni.  Po skúsenostiach z návštevy českých motodedkov, kde boli schopní zaistiť si by im každý večer hrala iná kapela, som to chcel skúsiť aj u nás a chcel som pozvať aj Vám známu kapelu TEXAS, oznámil som to na motovýstave v Bratislave, ale výsledkom bolo ticho a neskôr pár telefónov , že radšej nie, Texas som už mal zajednaný a pred dvoma týždňami som to zrušil, Texas teda nebude. Potom padol návrh na dj Doda, opakovalo sa to isté, že radšej nie, s Dodom som síce zatiaľ stále dohodnutý, ale asi mu tiež oznámim, že je mi ľúto. Potom niekto navrhol aby sme púšťali muziku s laptopu. Aj tak sa dá, ale treba zabezpečiť laptop a ozvučenie. Nejaké PC repráčiky nemajú šancu to aspoň trochu ozvučiť  a otázka je aj to kto donesie laptop a kto zabezpečí a donesie ozvučenie.  Toto jeden z problémov.
Ďalšia vec sa týka zabezpečenia Pajty.  Pajtu sme mali od prvej akcie na BS a myslím si, že to bolo veľmi dobré riešenie. Dalo sa tam posedieť, podebatovať, pivo sme si čapovali sami, pri bare sa nalievalo ako naozaj a vonku na terase bežala zábava. Tentoraz neviem čo mám urobiť, či Pajtu objednať alebo nie, bez Pajty to bude o ničom, s Pajtou asi nastanú problémy a skúste uhádnuť aké.
Čo sa týka programu,
Počas troch ročníkov na BS sme vždy mali nejakú exkurziu. Verím tomu, že účastníci exkurzií neboli sklamaní. Na tohtoročnú akciu som chcel vybaviť návštevu Oravskej priehrady, ale kvôli vládou prijatým protiteroristickým  opatreniam II. stupňa nám ju tak ako vlani, opäť nepovolili. Možno o rok. Hľadal som nejakú ďalšiu zaujímavosť v okolí a napadlo mi, že by nebolo od veci ísť sa pozrieť na Lomnický štít, vyzerá to že, záujem o výlet na Lomničák by asi bol. Bližšie info k tomuto podám do konca týždňa.  V sobotu večer by mal prebehnúť aj krst nového mladého geriatrika a to Wikinovho chránenca Maťa.  Určite ho viacerí poznáte, bol už s nami aj na R66, na Jelke už bol na svojej motorke. Dúfam, že mu urobíme aspoň taký zážitok ako Bzučovi.
Na záver som ponechal najnepríjemnejšiu tému a tou je financovanie tejto akcie. Po vlaňajších skúsenostiach s vyberaním troch eur na muziku bude toto asi najväčší problém. Vôbec neviem ako toto vyriešiť a ani mi nič rozumné nenapadá.  Ak by mal niekto z Vás rozumný návrh na túto záležitosť, sem s ním, bez toho sa asi nepohneme.
Toto je všetko čo mi doteraz k akci BS napadlo, mal som toho na mysli viac, len na niektoré veci si neviem teraz spomenúť, ak na to prídem, tak to sem pridám.
Otváram teda diskusiu na tému BS 2017 a čakám na Vaše vyjadrenia.

S pozdravom  Maguma

link na prihlasovací formulár     https://docs.google.com/spreadsheets/d/1umOwzIgABAVb5AXArPyp1YyhPhyBr1ViD8mymv1I35o/edit?usp=sharing
« Last Edit: 05. Jún 2017, 10:03:52 am od maguma »

maguma

• Administrator
Re: BOROVÁ SIHOŤ 2017
« odpoveď #1 : 22. Máj 2017, 22:30:02 pm »
.

ipap

• Hosť
« odpoveď #2 : 22. Máj 2017, 23:06:37 pm »
 :beer: Edon názor occpodu:
 >:D Pajtu treba, čo, keď bude pršať tri dni?
 :beer: A treba tam čapovať aj pivo, čo keď bude sucho tri dni?
Toto sa vždy osvedčilo, dá sa tam aj niečo uvariť a tak...  :hungry:
A Scottojler musí byť!  :banan:
Aj putovná mačka môže byť... Dávno som ju nevidel...  :ciel:
V ostatných veciach (hudba, exkurzia) sa podriadim väčšine.
Síce netancujem (som rád, že ešte chodím  >:D ), ale koľko treba, prispejem.
Demokracia je bordel, treba direktívne a basta.
Komu sa nepáči alebo nie je ochotný prijať rozhodnutie väčšiny, nech si spraví vlastnú akciu.
Nech tam bude trebárs  šecko zadarmo, prídeme aj tam...   >:D :)) :-*

P.S. idem asi sám, ubytovanie je jedno, aké...

apa

• Skútrista
  • Príspevkov: 2087
« odpoveď #3 : 23. Máj 2017, 6:13:00 am »
Naprostý súhlas s papim.

Pre tretinku a mňa:
Pajta  - áno
dj      - áno  ( ja notebook neberiem určite )
lanovka na Lomnický Štít  - áno ale je možné že tam bude nával a ani sa tam nedostaneme. Pre informáciu tu je cenník aby to niekoho nezaskočilo:

http://www.lanovky.sk/?page=lan&lan=16

Okrem tejto ceny sa treba aj na Skalnaté pleso nejak vyviezť, nechce sa mi googliť.

Zadarmo ani kura nehrabe - asi by bol dobrý zoznam účastníkov stretnutia aby sa spoločné náklady dali rozpočítať medzi všetkých rovnakou mierou  ( pajta, hudba, prípadný guláš a pod. ) .

Vidím to na tri možnosti:

1. Chcem ísť na spoločnú akciu? Ak áno tak príspevok platia všetci rovnako a je každého osobná vec či pôjde na večernú zábavu, či si dá zo spoločného jedla - to nikto nebude sledovať .

2. Chcem ísť na spoločnú akciu ale prečo by som mal niečo platiť veď som bol na izbe v hoteli alebo 100m od pajty niekde pri ohni a nejedol, netancoval, nepil, nesexoval, spal som a pri hudbe mal štuple v ušiach a podobné dôvody? - pre takého podľa mňa platí bod 3.

3. Nechcem ísť na akciu

Možno aj scottolier bude lebo dovtedy Varadero nepredám a zoberiem si ho zo Styxu naspäť  :D

Všade doma, dobre najlepšie.

WIKA

• Príspevkov: 528
  • Wikinova ľadvinka
« odpoveď #4 : 23. Máj 2017, 7:19:48 am »
Dobré ráno všetkým! (Apa, nezabudni mi kontrolovať pravopis!) No po vlaňajšku musím reagovať.  Maguma to je celkom jednoduchá vec. Ty máš určite prehľad o tom, čo a koľko by to stálo. Aspom približne. Urob to tak, že každý,  kto príde na BS, si zaplatí " vlezné " čo ja viem 10 € na osobu, pásky na ruku ti určite zostali, alebo Czodymu, každý dostane na ruku pásku. Každý účastník " zájazdu" musí vedieť čo všetko je v tom zahrnuté a nie len zahrnuté,  ale musíš zaručiť, aby to aj dostal. A potom sa nemôže stať to, že ľudia zostanú hladní, alebo sa im niečo neujde. A hlavne to, že potom sa od neho pýtajú €. To z vlaňajška nebol problém s €, tam bol problém niekde inde, ale to nebudem rozoberať, ja som sa vlani už poučila. A to, ak by niekto niečo priniesol do pľacu, pre kamarátov,  to je súkromná vec a jeho vôľa. Ako som to už viackrát urobila ja. Treba sa v prvom rade držať vecí, ktoré sú v tom vleznom. A to čo niekto prinesie, alebo sa podujme urobiť, to je iná vec. Sú ľudia, ktorí to nemôžu napr. jesť, alebo na to jednoducho nemajú chuť. Myslím si, že každý kto tam príde, sa vie o seba postarať. Neni žiadny problém si opiecť napr. špekačky. Nemusí každý len čakať, čo napr. Dedo Oto navarí. Aj ten má  nárok na spoločný výjazd! A prečo si robiť starosti, kto navarí napríklad guláš pre 70 ľudí! (To je poznatok tuším z predvlaňajška. Všetci odišli na výjazd a všetko zostalo na Magumovi). Je tam reštaurácia a celkom dobre varia. Doma by ste si museli taktiež navariť. Ide hlavne o to, že v tom vleznom by bola záruka, že sa potom všetko čo sme používali, myslím priestory, DJ, elektrina a pod. zaplatí. Aby to potom nezostalo na Magumovi (ten vás určite nebude sponzorovať), alebo na Yoffovi, ktorý potom musí chodiť s košíkom ako miništrant v kostole ! A ani nevedel, na čo to vlastne € zberá.  Ak chceme, a my určite chceme, aby sme sa stretli, aby letné stretko bolo super (ako vždy, určime si pravidlá, ktoré budú platiť pre každého. Potom sa nemôže stať to, že ľudia, ktorí boli na stretku, odišli domov o deň skôr a tí čo tam potom zostali, sa museli skladať a na nich. (No a teraz do mňa! Vôbec mi to nevadí!) Je to iba  môj názor. A okrem iného už sa na vás tešíme!
Rodinu si nevyberáme ale priateľov si môžeme.

apa

• Skútrista
  • Príspevkov: 2087
« odpoveď #5 : 23. Máj 2017, 7:45:32 am »
Wika kontrolovať pravopis na webe nemám vo zvyku, (okrem jazikového okyenka na Awia stránke) ale ok :salute:

aspom = aspoň 
nie len = nielen
neni = nie je
iné som si nevšimol, možno nejaké čiarky vo vete ale v tých som nikdy nevynikal.  :-* :hugg: :))   

Zhrnula si to pekne [good] . Tak som to aj ja myslel ale nevedel som sa tak presne vyjadriť.

Aj moja tretinka a ja sa na vás všetkých tešíme :veget:

Všade doma, dobre najlepšie.

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 1989
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #6 : 23. Máj 2017, 8:01:03 am »
Stručne:
pajta - áno
dj - áno (trebárs aj Dodo)
lanovka - áno
So skladačkou problém nemáme, len treba jasne oznámiť za čo a kedy to bude. Vyberať pri príchode a pásky na ruku - určite áno.

[good] :) :biker:
TEŠŠÍME!
(^^^)
M1z vo.

Bopsik

• Príspevkov: 1983
  • Srandičky, srandičky...
« odpoveď #7 : 23. Máj 2017, 9:12:05 am »
Nedoporučujem žiadne hlasovanie, lebo sa nedohodneme NIKDY

Willo určí program, pajta, hudba, výjazd, po krátkej porade s nízkopočetným organizačným výborom, ostatní sa podriadia.
Komu sa program bude páčiť - príde, komu nie, ostane doma.
Texas vyhovuje, DJ Dodo vyhovuje, všetko vyhovuje. Pajta musí BYŤ
Sme tam stejne hlavne preto, aby sme sa stretli, zabavili, pokecali

Vstupné by som určite vyberal vopred, a farebná páska na ruku - dobrý nápad. Kto nemá pár Euro - nech tam neleze, príživníkov a špekulantov tam netreba.

Pripomienka k Lomničáku:
- je to finančne pomerne náročné: lanovka na Skalnaté pleso 19€, lanovka na Lomničák 27€ spolu 46€
- je to obmädzené čo do počtu, lanovka pojme naraz nie veľa ľudí (odhad 14?), a zvykne to byť vypredané na celý deň, takže určite spraviť objednávku a zakúpiť, zajednať lístky vopred
Ale nápad je to skvelý...

Tešííím sááá
 ;D ;D ;D

Šolim

• Príspevkov: 47
  • Čoprák
« odpoveď #8 : 23. Máj 2017, 9:42:57 am »
Detto ako bopsík, sHARk, WIKA, apa, papi  [good]

Náhrada za prípadný preplnený Lomničák by mohol byť menší brat Chopok.  ;)

Tešíme sa ...

kemo

• Príspevkov: 368
  • ChoGer
« odpoveď #9 : 23. Máj 2017, 10:01:55 am »
Neviem, či sa mi podarí v tom termíne ísť alebo nie a preto neviem, či mám právo sa k akcii vyjadriť.
A keď aj nemám aj tak sa vyjadrím.
Súhlasím s doteraz pridanými názormi (Wika, Papi, Apa, Bopsík, Šolim .. ).
Ešte by som doplnil možnosti výjazdu, napr. "plťkovanie na Dunajci" (ale asi pre viac ľudí by to bolo treba dopredu zaistiť, to neviem). Nevýhoda : nasadneš na jednom mieste a vyhodia Ťa o niekoľko km ďalej. Túto situáciu preskúmam a dám info.

motoriek 7
 :biker: :biker: :biker: :biker: :biker: :biker: :biker:

ipap

• Hosť
« odpoveď #10 : 23. Máj 2017, 10:18:50 am »
 >:D Kemo, Pieniny sú v pohode, z parkoviska vyveze autobus a vylodenie znova tam. Len aby boli kapacity, výhodou je, keď bude pršať, nebude tam nikto  >:D

maguma

• Administrator
« odpoveď #11 : 23. Máj 2017, 11:15:05 am »
LANOVKA

Systém objednávania lístkov na lanovku je prekombinovaný až, až, až. Majú tam veľa spôsobov objednávania, a je to preto, že lístky predáva viac organizácií a aby v tom mali ako tak jasno, niečo sa dá objednať len jeden deň pred jazdou, niečo šesť dní pred jazdou, niečo len v deň jazdy, niektoré lístky platia iba v určitom časovom období dňa, skrátka majú  v tom mišmaš. Tetu som presvedčil aby nakukla do rezervácií či náš termín majú voľný a vraj áno. Ale lístky predajú vraj iba šesť dní pred jazdou a ešte mi oznámila, že vtedy príde toľko mailov, že sa aj tak lístky každému neujdú. Tak nastúpila diplomacia a dohodli sme sa, že ak im pošlem objednávku s počtom cestujúcich a oni nám pošlú faktúru, vedia nás zaradiť hneď na prvé jazdy po 15 osôb naraz, ak by nás bolo viac museli by sme vytvoriť 15 členné skupinky a mali by sme určený aj pevný termín. Summa somárom, lanovka by vybavená bola, len je potrebné urýchlene vytvoriť zoznam účastníkov aby sa nestalo, že nám to niekto na poslednú chvíľu vyfukne.

Cena spiatočného lístka pre jednu osobu je 46€ a nad 20 cestujúcich poskytujú 5% zľavu na jednu jazdu

motobabka

• Príspevkov: 293
« odpoveď #12 : 23. Máj 2017, 15:05:03 pm »
 :veget: ahojky.... dnes som odhlasila moju cimricku nakolko budem valat šunky pri mori  :-*
motobabka

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5580
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
« odpoveď #13 : 23. Máj 2017, 16:18:57 pm »
HA....kakkája yntelektujalitta sa tu zbehla..... :-*

Ja súložím (teda súhlasím so fšecckými.......) [good]

Keď niekde prídem, nesere ma vložné, ložné, či súložné. :fart:

Som tam, medzi svojimi, a nejaké + - €iro ma nessere.
Lebo kalkulovať, že čo na takom výjazde ušetrím mi pripadá nenáležité, zvláštne, ba až stupídne.
Máme iba tento ŽIVOT a skracovať si ho vedome či nevedome počítaním,
že "dal som 10" ale náklady boli len 9,69 je srandovné.

Chcem na Lomničák, bol som tam 2X......MLIEKO, dpč. Nevideli sme ani KKT.
Stojí to 150 ?....mám na hágu.
Si predstavte gruppen fottó GTX na Lomničáku.......za yakké peníze ???
Šetriť sa dá........napr v zime. :D

Strašne sa teššákujem na šeccky akcíje GTX.
AD......Priatelia.

:-* [good] :fart: >:D

:biker:

M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

SS zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

maco

• Príspevkov: 338
« odpoveď #14 : 23. Máj 2017, 17:19:50 pm »
Súhlasím s Lomničákom, ale počkám Vás na Sklanatom  :looser: :biker:

WIKINO

• Čoprák
  • Príspevkov: 1122
« odpoveď #15 : 23. Máj 2017, 17:22:40 pm »
Zoznam účastníkov BS.
Wikino - 2
Pokiaľ nejde o život, nejde o nič

JURIPKO

• Príspevkov: 913
  • Motorečkár
« odpoveď #16 : 23. Máj 2017, 17:33:34 pm »
Len si chojte aj na horu Fučííí  :fuck: Mňa do výšky nedostane nikdo  :o Ja tak do zeme jak Krutko čo f Stredu robí prutko  :))  :banan: štry  :biker: :biker: :biker:

ahojko

• Príspevkov: 2478
  • Cruiser-ák
« odpoveď #17 : 23. Máj 2017, 17:40:47 pm »
Mňa do výšky nedostane nikdo

A kto bude spievat "..kera nema"

pri gruppen fottooo ak tam nepojdes???

............................................................... :beer:
chuj canackij, zdrhnuty pred bolsevikom, posraty majster sveta

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5580
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
« odpoveď #18 : 23. Máj 2017, 17:46:25 pm »
Szerwuskó, nebóy, Džuripkovu hlavu tam hrawo dorobímä,
(jako Papi mne na Kriványi)(Chuck Yoffis) :)) :fart: >:D

:biker:
M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

SS zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

JURIPKO

• Príspevkov: 913
  • Motorečkár
« odpoveď #19 : 23. Máj 2017, 17:49:38 pm »
Šak príde náš prjátel z Klokánova  :thank: on už vjé a hlavne vo výškach  :D  :)  :banan: