Autor Téma: BOPSIKOVE POVIEDKY  (Prečítané 5302 krát)

Hog

 • Hosť
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #100 : 02. Apríl 2017, 15:53:34 pm »
    Bopsik, Jedna hóódně stará pravda říká: " co jsi neudělal do "50" už  n i k d y  nedoženeš !!!
       
         Akorát si zhuntuješ, neboli  d o j e b e š  tělo ! [bad]

                                                                                                                              :czflag: :biker:

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #101 : 02. Apríl 2017, 19:41:33 pm »
O.i. som alergik.
Existuje kauzálna (príčinná - vakcinácia) liečba,
a symptomatická (potláčanie - antihistaminiká)

Konečne som sa rozhodol, a môj urológ mi povedal, že po 50-tke sa kauzálna ličba nerealizuje. Takže Hogu, máš pravdu
 :veget:

theo

 • Cestovateľ
 • Príspevkov: 6412
 • GTX mznk
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #102 : 20. Apríl 2017, 15:24:56 pm »
Kua to som šťastný čelavék, že som ešte nebol u urhológa... :) :)

Bopsík, o  k  a  m  ž  i  t  e   sem yebni nejakú poviedku či príbeh či odbeh, lebo asi navštívim phatológa .  :thank: :thank: :thank:

A mimo iné - Parihuzovce ešte ťahajú???  :hockey: :hockey:
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX, motoKÁRa NYX/

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #103 : 10. Máj 2017, 15:24:20 pm »
Plazenie

     Bol som tesne po vysokej škole, mladý inžinier elektrotechnik, plný elánu, plný chuti do života, a odhodlaný prerobiť svet k lepšiemu. Nakoniec, to je údel mladých, robiť svet krajším, spravodlivejším. Starci sú už znechutení, otupení, hľadajú pokoj, nejako už len to
tu doklepať do konca.

     Na vysokej škole som absolvoval dva roky vojenskú prípravu, vždy v utorok sme mali namiesto školy "vojnu". Keďže som bol elektrotechnik, školili  nás za letcov, teda konkrétne špecializácia rádiotechnické zabezpečenie letectva. Výcvik bol poctivý, ovládali sme to všetko pomerne dobre,
dokonca aj poradovú prípravu sme mali zmáknutú na výbornú. Slabšie to už bolo s taktickou prípravou a týmito vojenskými záležitosťami, najviac nás školili v odborných predmetoch, nám technikom to bolo blízke.

     Keďže som už bol ženatý, a mal som už dvoch synov, ktosi mi poradil, že si mám dať žiadosť na vojenskú správu o pridelenie blízko bydliska. Bolo mi vyhovené a narukoval som do Prešova na Vojenské letecké učilište, čo bolo približne 90km domov do Sniny. Náležite som toho aj využil. Na železničnej trati Prešov - Snina hliadky neboli, tak som skoro každý víkend "utekal" domov. Kamarát, čo slúžil v Martine na štábe, mi podaroval čistú vojenskú knižku. Vyrobil som si falzifikát, pečiatky som nahradil mierne stočeným  otlačkom 5-haliernika, bol tam štátny znak, a stočením som to rozmazal, aby nebolo čitateľné, že je to peniaz. Podpisy nebol problém. Napodobnil som podpis nášho veliteľa, nejakého plukovníka.

     Prvýkrát som sa na stanici v záchode prezliekal do civilu, ale potom som zistil, že keď mám uniformu, podpísanú vychádzkovú knižku (tú falošnú), že môžem cestovať dokonca na polovičný lístok. Potom som cestoval už len takto.

     Nebudem tu ale popisovať všetky zážitky z vojny, bolo by to dlhé, sústredím sa na dôstojnícke skúšky. Bol som čatár absolvent, a nás, špagátov, bolo lepšie udržať takto. Zopár nás dostalo podporučíka, aby mali koho posielať do hliadok, ale títo nepotrebovali opušťáky,  dokonca nemuseli spať ani v kasíne, no museli im platiť oveľa väčší "žold". Preto nás drvivú väčšinu povýšili do dôstojníckych hodností až v deň ukončenia základnej vojenskej služby.

     Aby nás mohli povýšiť, robili sme niekedy v lete dôstojnícke skúšky.
Bolo krásne počasie, slniečko, slabučký občerstvujúci vánok, príjemne, len plavky a vodu...
Na buzaráku (vybetónovaná plocha, kde sa konali denné rozkazy, prehliadky, a všetky dôležité akcie útvaru) bolo zopár stolov a stoličiek. Tu sedela skúšobná komisia (tri či štyri gumy - dôstojníci z útvaru, vždy zelení), za druhým stolom bola písomná príprava, vedľa stáli absolventi čakajúci na skúšky (v pohove).

     Ja som mal tri otázky z vojenskej prípravy, ani si nepamätám aké, ale jednu nezabudnem do smrti:

PLÍŽENIE, PLAZENIE

     Zodpovedal som dve predchádzajúce a k tretej som vysvetlil čo to je plazenie a popísal som to verbálne že ako. Všetci sme mali vychádzkové uniformy, nie pracovné, lebo skúšky to bola slávnosť (podľa nich).
Fajn už mám po skúškach, pomyslel som si, a predseda komisie vraví:
"Predveďte!"
Ja som sa spravil blbý a vravím:
"Čo mám predviezť?"
"Plíženie plazenie"
"To sa tu mám po buzaráku plaziť vo vychádzkovej uniforme?"
"Áno"

     Chvíľu som váhal, stuhol som a premýšľal. Keď odmietnem, neprejdem na skúškach, bude prúser, možno chytnem aj basu, keď sa budem plaziť, bude tu ohromné divadlo, všetci sa tu popučia a mesiac budem stredobodom posmechu, toto moja hrdosť nestrpí. Obzrel som sa na kolegov špagátov, a už som videl ako sa pučia od smiechu.

"Á nech je sranda...", pomyslel som si a hodil som sa na zem. Ešte že bolo sucho a buzarák bol pomerne čistý. Já debil, ja debil, pomyslel som si, a začal som sa plaziť po betóne jak kameňožrút. Nevedel som sa či sa mám rehotať, alebo plakať, ale moji spolubojovníci vedeli. Hurónsky sa rehotali, a predseda komisie ich zahriakol, nech sú ticho, ...no nepomohlo, rehotali sa ďalej.

"Stačí.", zaznelo a ja som okamžite vyskočil na zadné. Asi videli, že prestrelili, ale zeleným mozgom to asi aj tak nedošlo. Skúšky som spravil, ale ešte pár dní ma volali "Plazúň".

     No a ešte jedna politická udalosť.
Na katedre rádiotechniky leteckého učilišťa, kde sme boli traja učitelia špagáti, sa konala
stranícka schôdza. KSČ pochopiteľne. Predseda nás špagátov bol Karol, lebo bol podporučík, ale on poprosil mňa, čatára, aby som bol hovorca, lebo bol strašný trémista. Ja známy vtipkár, extrovert som s tým nemal problém. Jedným z bodov programu straníckej schôdze bolo aj prijímanie socialistických záväzkov. Najprv vystúpil predseda, kde za všetkých členov strany predniesol niekoľko bodov, v ktorých sa zaväzovali k tomu čo mali v pracovnej zmluve, teda vzorné plnenie si povinností, atď, bla, bla, bla. Potom predniesol sľub predseda nestranníkov (tí čo neboli členovia KSČ ani kandidáti).
     Po jeho príspevku nastalo ticho, a všetci sa dívali na nás, na špagátov. Treba dačo povedať, dačo sľúbiť. Nemohli sme ostať len tak sedieť, bolo treba vstať a dačo sľúbiť. Tak som vstal a vravím:

"Páni dôstojníci,..."
Nastalo hrobové ticho, potom tichý šum, všetko stuhlo. Čo bude? Vtedy za hlbokej totality, bol rok 1984, sa všetci titulovali súdruh, len lekári boli páni. Hrozilo, že čatár Dostál vyrobí dajakú blbú reč. Veliteľ katedry, náš plukovník, ináč dobrý chlap, aby odľahčil situáciu, sa začal polohlasne smiať, ja som pokračoval:
"...my, absolventi sa zaväzujeme, že si budeme plniť naše pracovné povinnosti vzorne, atď, bla, bla, bla,..., ale zároveň Vás žiadame, aby ste k nám pristupovali, ako k dospelým ľuďom, keďže nie sme obyčajní záklaďáci, ani študenti učilišťa, ale sme na pozícii učiteľov a pomáhame Vám s plnením Vašich povinností."

     Komunisti si vydýchli, že to všetko dobre dopadlo a stranícka schôdza sa pomaličky blížila ku koncu.

theo

 • Cestovateľ
 • Príspevkov: 6412
 • GTX mznk
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #104 : 11. Máj 2017, 21:32:49 pm »
Niektorým absíkom yebalo na hlavu, mysleli že budú kapitáni.  :)) :)) :))

Jennému sa aj podarilo.  :hockey: :hockey:
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX, motoKÁRa NYX/

ahojko

 • Príspevkov: 2658
 • Cruiser-ák
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #105 : 11. Máj 2017, 21:40:34 pm »
Ja som nebol absik,

ale maval som casto

abstaak po vikende...

........ :beer:
Učeň pozorovateľ

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #106 : 18. Máj 2017, 20:16:10 pm »
Nihilistická rozprávka

Keď som mal ešte malé deti,
uff, to už bolo dávno,
a chcel som ich natiahnúť,
tak som pre nich vymyslel
túto rozprávku:

Kde bolo, tam bolo,
ničoho nebolo.
...a zazvonol zvonec,
rozprávky je koniec.

 :banan: :banan: :banan:

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #107 : 01. November 2017, 20:25:35 pm »
Ekologický prehrešok

   Motorka mi stojí už približne mesiac pod prístreškom, MoMo ju pravidelne ocikáva, raz predné koleso, potom zadné. Keďže je už mesiac chladno, a ja som fajnový jazdec – labužník, tak tam stojí na bočnom stojane. Popravde stále som dúfal, že ešte v novembri sa vyskytne nejaké druhé, neskoré, babie leto, a že si ešte zajazdím. Ale dnes je 1. novembra, a víchrica so snehom, čo sa prehnala Európou, rozpustila moje nádeje. Tak som sa rozhodol, že ju zazimujem. Najvyšší čas, lebo zimné gumy na ňu nemám.

   Je okolo 10 hodín dopoludnia, slušní ľudia sú v kostole, teplota plus 3 stupne Celzia, mierne poprcháva. Do zazimovacej garáže to mám približne 2 km, ale ešte potrebujem ísť na OMV dotankovať 100 oktánový benzín, kvôli jarnému štartovaniu. Vedel som že budem mať problém dnes naštartovať, lebo mesiac motorka ani neškrtla. Mám dobrú baterku, má dačo vyše roka, tak na štvrtý pokus to po kašľaní a behu na  2 – 3  válce chytilo. Samozrejme blembák som vymenil za integrálu a bezprstové rukavice za normálne, klasické, aj šál – rukávnik som si nasadil. Na nohy som dal nové turistické topánky s červenými šnúrkami, čierne rifle a tenkú koženkovú bundu, však tých pár kilometrov vydržím.

   Keď som sa odlepil od Zeme a začal sa vznášať leteckým štýlom nad asfaltom, cítil som ako mi rastú krídla (že by pitbul?). No skrátka užíval som si túto krátku jazdu. Pri kostole som narazil na stojacu kolónu plechoviek pred križovatkou, lebo slušní ľudia išli práve z kostola, a bola tam zápcha, dopravný chaos. Najprv som sa poslušne zaradil za posledné auto, a za dve sekundy mi doplo, že mám motorku, tak som sa preštrikoval až na prvé miesto. Predstavil som si, ako sa ľudia v autách čudujú, a vravia si:
„Aha, aký pako.“
„Však mu vajcia odmrznú.“
„Ale ja idem len zazimovať.“, ospravedlňujúco som im v duchu odpovedal.
Na druhej strane, v integrále ma nik nepozná, nevedia že som to ja, šalený Dostál.
Na hlavnej som využil škáru váhavého kresťana a vštúril som sa pred neho. Na kruháči som sa tváril že mám prednosť, taktiež som sa vopchal – z Fejzrom sa to dá ľahko.

   Uj, aký som frajer, juj, jak sa dobre jazdí. Cesta síce mokrá, ale moc som neklopil, neaxceleroval, ani prudko nebrzdil. Narastené krídla som držal nakrátko. Doletel som až na benzínku, jedno auto predo mnou, a už som tankoval. Pri pokladni bol väčší rad, tak som si šúchal zmrznuté ruky. Nemám vyhrievané rukoväte, lebo v zime nejazdím, a teraz som to pocítil aj na tých troch kilometroch.
„Prestaň si šúchať ruky, nech nevidia, že ti je zima.“, hovoril som si v duchu a prestal som.
„Nech si myslia že si v pohode...“
Ale zima na ruky mi bola aj tak.

   Z benzínky som šiel do garáže, motorku zatiahol do kúta, na centrálny stojan, sklopil spätné zrkadlá, nech nezavadzia. Pôjdem pešo domov, a prídem autom naspäť, odmontujem baterku a sedadlo, lebo mi treba ušiť nové sedadlo, toto je roztrhnuté.

   Ale som cítil, že mi treba srať. Uf, čo teraz, ale však domov dôjdem. Či nedôjdem? Minule som si tiež myslel že dôjdem, ale začal som sa po chvíli za volantom potiť, dvíhať na sedačke, syčať, nadávať, stískať nohy – nepomohlo, nevydržal som. Odkedy ma ožarovali na miesta kde som mal kedysi prostatu, tak mám spálené hrubé črevo, a už nie som taký borec ako kedysi. Rozhodol som sa, že hovno zanechám radšej na mieste, ako na polceste v nohaviciach. A ešte idem pešo, to trvá tak 20 minút, plus - mínus, dlho je to. Zle by sa mi kráčalo, keby mi hovienka vypadávali v tvare guličiek z trenírok v jednej, alebo druhej nohavici na zem, alebo do topánok.

   Môj pohľad padol na hliníkovú lopatu – supér, nebudem si s tým babrať ruky. Ale na lopatu sa to prilepí, tak som dal na spodok tvrdý kartón od štartovacích káblov, čo som minule kúpil. Lopatu som oprel šikmo o stenu, aby spodok bol vodorovne, dal som dole koženku, aby som si neosral šos, zo zadného vrecka vybral peňaženku a z ľavého vrecka mobil, človek nikdy nevie. Ešteže nemám zubnú protézu, aj tú by som vybral. Čupol som si, najprv trochu cvrkol a sláva, hovno som trafil rovno do stredu lopaty. Vedľa som mal papier na poutieranie a hodil som to na vrch čarovného balíčka. Guličky to teda neboli.

   Prvá fáza úspešne zvládnutá, ale čo s tým? Vedľa garáží, pri bytovkách sú smetné koše, tak som s lopatou, a čarovným obsahom šiel ku kontajnerom. Obzeral som sa, že kto sa na mňa díva, aby som mu povedal, že tam nie je hovno,... aj tak nikto netušil, čo mám pod papierom. Ups, kontajnery pozamykané v klietkach. Nechcem hodnotiť rozhodnutia poslancov mesta Snina, ale dodnes som nepochopil význam týchto klietok. Žeby proti cigánskym rabovačkám odpadov? Možno, ale keď máš nejaký odpad a ideš okolo klietok, nemôžeš to hodiť do kontajnera, ale ekologicky na zem, na chodník, na trávnik. Iná možnosť nie je. Tak som dopadol aj ja s hovnom. Aj keď som presvedčený ekológ a poriadkumilovný človek, v živote som nehodil papierik na zem, odniesol som hovno za garáže, a tam som ho vyhodil do trávy. Aj s papierom od štartovacích káblov na spodku a druhým papierom na vrchu. Bol som nahnevaný na poslancov za klietky, a že som sa musel aj ja znížiť na úroveň znečisťovateľa mesta.

   Z toho plynie mravné ponaučenie: Lepšie hovno na lopate, ako v nohaviciach.
 :fart:

theo

 • Cestovateľ
 • Príspevkov: 6412
 • GTX mznk
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #108 : 01. November 2017, 20:48:23 pm »
Týmto sa dobrovolne vzdávam smajlíka  :fart: a žiadam adminištranta o pridelenie Bopsíkovi.  [good] [good] [good] :)) :)) :)) aj keď už ho časom premenoval protizákonne/  :dmh: majsterGTX
« Last Edit: 01. November 2017, 20:50:29 pm od theo »
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX, motoKÁRa NYX/

ahojko

 • Príspevkov: 2658
 • Cruiser-ák
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #109 : 01. November 2017, 20:48:41 pm »
 [good] [good] [good]

  Urobil si podla "Konfushiho",

"Nikdy nepremarni moznost ist sa vysrat"...

neznelo to tak doslovne, ale zaklad je ten isty!!!

Lebo ako Theo pozna, nie vzdy su to bobky,

ale vela krat dlha hneda ciara.... alebo aj dve ...

 ;)....... :D............. :beer:.............. :salute:
Učeň pozorovateľ

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #110 : 01. November 2017, 20:50:59 pm »
... proste kábel, dva

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #111 : 02. November 2017, 12:50:34 pm »
Včera som bol s MoMom v lese, a mal som aj foťák. Niektoré stromy sú tam fakt zaujímavé:
ahojko

 • Príspevkov: 2658
 • Cruiser-ák
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #112 : 02. November 2017, 15:08:06 pm »
Bopsik,

  uz som sa chcel spytat ze ci nosis do lesa farbicky.

Ale nastastie som si vsimol ze ty nosis les domov do fotošopy
 ;)........ :dmh:.......... [good]  zaujimava tvorba... :beer:
Učeň pozorovateľ

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #113 : 02. November 2017, 19:27:27 pm »
Ale dnes ma napadlo aj skúsiť v lese pomaľovať priamo strom, bolo by to zaujímavé...

theo

 • Cestovateľ
 • Príspevkov: 6412
 • GTX mznk
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #114 : 02. November 2017, 19:28:55 pm »
Ešte že ťa nenapadlo medvieďa.  ;) :D :D
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX, motoKÁRa NYX/

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #115 : 02. November 2017, 19:29:44 pm »
Alebo Tvoj VLK (monsignor)

theo

 • Cestovateľ
 • Príspevkov: 6412
 • GTX mznk
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #116 : 02. November 2017, 19:39:43 pm »
Otkedy mám bidet, som nemal, šak ay precceda na chalúpke má, ináč by som tam nešiel...  [good] :)) :)) :))
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX, motoKÁRa NYX/

yoffo

 • Geriatrik
  Zombie
 • Príspevkov: 6194
 • Precceda IT GTX, Klamár és Intrigányi U2.
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #117 : 02. November 2017, 19:58:57 pm »
No šag preto....... :P >:( :fart:

Na bidéth Yá lákám hoscí, bo TO ňemám any doma f Panelákowi Pažrawa.
A nékerí sa dajú zlákať na LATRÍNU (ye to squoszt)  (to any Serwussko newí, čo ye)

 :fart: :fart: :fart:

 :-*
M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/Breznák/

Súkromnú správu zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

theo

 • Cestovateľ
 • Príspevkov: 6412
 • GTX mznk
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #118 : 02. November 2017, 20:01:19 pm »
Na to si mna nezlákau, ja mám na chalúpke dve, jennu starú, tá už je velmo nasraná a novú, tam ani dno ešte nie je pokrytô.  :fart: :fart: :fart: :))
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX, motoKÁRa NYX/

Bopsik

 • Príspevkov: 2152
 • Srandičky, srandičky...
  • Offline
Re: BOPSIKOVE POVIEDKY
« odpoveď #119 : 02. November 2017, 20:05:17 pm »
F Kanade sa nedá, tam by houno na polceste zamrzlo a s cinkotom by dopadlo...