Autor Téma: Rally Budapest Bratislava  (Prečítané 8765 krát)

VANUCCI

• Príspevkov: 2953
  • VAŇUČIN AIRBAG
Re: Rally Budapest Bratislava
« odpoveď #60 : 17. Máj 2015, 9:54:50 am »
DMH  bratm to znamená, že stupačka dobre zavarená a že ši še snažil  [good] [good] [good]

theo

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 6181
  • GTX bazilikomerný khábloid
« odpoveď #61 : 17. Máj 2015, 10:43:28 am »
Ako stabilný piocaprelyšta želam DMHovi taktiež vela stabilných vykonov v ďalších rallyoch.  [good] ;D ;D ;D :biker: :ciel: :hugg: :fart: :fart: :hugg:
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX/

dedomotorhead

• Čoprák
  • Príspevkov: 2064
« odpoveď #62 : 17. Máj 2015, 14:32:36 pm »
Dakujem vsetkym. Som v cieli. Dnes som aj trocha bojoval. Uvidime vysledok. Ksicht mam vyrehotany, jazdilo sa super.

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #63 : 17. Máj 2015, 18:30:32 pm »
Taaaakze....

Skoncil som nad ocakavanie posledny bodovany. Konkretne 12-ty z 15 motoriek. Ti za mnou nedokoncili. Mal som stastie, v istom okamihu som sa nalepil na partiu madarov, ktori to vyhrali a isiel som s nimi kusok. Tempom som stihal, no ich navigacii nie. Potom ich poslal dalej samych, lebo som mal zly pocit, ze ich vyuzivam.

A teraz skusenosti:
- sutaz je zmerana hlavne na orientaciu v terene s pouzitim navigacie. Teren bol ako stvoreny pre XL endura, pokial neprsalo. Potom by to bolo horsie. Niektore useky by sa prejst nedali. S dobrou navigaciou a dobrou mapou sa da tahat rychlo a zbierat bod po bode.
- v Madarsku to maju velmi jednoduche. Pokial na ceste nie je znacka so zakazom, rampa alebo tabula "sukromny pozemok", tak sa tam moze jazdit. Jazdili sme hadam po vsetkych povrchoch - asfalt, sotolina, strk, piesok, blato... krasne useky boli pri dedinke Velence, kde boli krasne vyjazdy a zjazdy na piesku. Mile bolo prejst malym jazierkom. bol som vo vode do pol motora. Neprijemny bol jeden zjazd sotolinou, kde dazde vymyli na lavej strane zjazdu asi meter hlboky jarok. Z pravej strany samozrejme svah a tak mi zosuchavalo motorku akurat do toho jarku. Blby bol este jeden vyjazd, kde bol jemny strk, ale bolo ho vela. Vpalil som tam dobrou sestdesiatkou a to bola ina "podvodna mast". Este nikdy som nedriftuval pri vyjazde  :D
- jazdou si clovek zvyka. Kym vcera na zaciatku som isiel ledva 40 a kazde podsmyknutie kolies ma rozhodilo z rovnovahy, dnes som letel po sotoline 80-90 km/h. Po trave 50 (esteze tie velke auta spravili stopy). Podsmyknutia ma vobec nedrazdili, vsetko sa dalo pekne ustat, rukami som sa ledva dotykal riaditok.
- je vyhoda, ked rally idu dvaja alebo traja. Mozu sa navzajom kontrolovat a rychlejsie hladaju bodovane znaky.

Takze uloha splnena. Presiel som to...

Rozhodne pojdem este tento rok na par dni do HU na offroad vylet. Stoji to za to. Nemaju nadheru vysokych hor, no maju svoje caro.

papi

• Hosť
« odpoveď #64 : 17. Máj 2015, 18:41:49 pm »
 [good] DMH, tak to už hej, klobúk dole!

eSCePalo

• Príspevkov: 278
« odpoveď #65 : 17. Máj 2015, 21:01:20 pm »
 [good], ak pôjdeš do HU daj vedieť, možno sa mi podarí zdrhnúť z domu

theo

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 6181
  • GTX bazilikomerný khábloid
« odpoveď #66 : 17. Máj 2015, 21:09:36 pm »
DMH, na kaporoch si mal dobru psychopripravu, resset mozgówy, tak to sa potom yazdí vole...  :)) :)) :)) :hugg: :hugg: :fart: :fart: :fart:
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár /ApoNYX/

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #67 : 17. Máj 2015, 21:23:41 pm »
dakujem vsetkym  :thank:

bacaono

• Hosť
« odpoveď #68 : 18. Máj 2015, 9:29:31 am »
Dobre si si pojazdev....si vyškerený....vyfúkali ti aspom na chvílu šecký starosti z lebeni? :-\
Pokál ano, tak je hlavný účel splnený na jennotku. [good]

Neská večér budem mať pri pivečku též referencie z prvéj ruky od účasníka na modrej afrike. V telefóne vypadav spokojný a vyškerený. ;D

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #69 : 18. Máj 2015, 10:22:18 am »
Baca, ani neviem povedat ako mi to vyfukalo vsetky starosti z hlavy  [good]

Akurat uz zacinam spekulovat na inom sposobe navigacie v terene. klasika, ktoru vymyslel garmin je dobra v meste a dedine. tu treba rozumne skombinovat mapu s instrukciami. nieco vymyslim. mam cely rok na pripravu.

.. a urychlit zadavanie suradnic. v sobotu rano, ked sme zadavali 101 bodov som uz pri 30-tom zaspaval a pri 60-tom ma boleli palce ;D

bacaono

• Hosť
« odpoveď #70 : 18. Máj 2015, 10:53:29 am »
Skús OziExplorerCE alebo volačo podobné. Nechodím polla neho často, tak to aš tak strašne neovládám a vačšinu časom šecko pozabúdám a ždy sa f tom orientujem jak nováčik, ale celkom sa mi to lúbí.

Zadávaní súradníc.... hmmmm.... hádam by bolo dobré mať volákú podporu s nogbúgom, na vác účasníkov stačí jeden. Tam to o moc jennoduchší a rychlejší nahádzať a potom exportuvať každému do navi.

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #71 : 18. Máj 2015, 12:26:13 pm »
ale rekognizacny program v mobile  ;)

pozriem ten OziExplorerCE

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #72 : 19. Máj 2015, 8:15:00 am »

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #73 : 19. Máj 2015, 8:18:51 am »
toto bol macher. zial nedokoncil. odislo mu vodne cerpadlo...

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #74 : 19. Máj 2015, 8:25:26 am »
Baca, tuto modru Africku si myslel?

bacaono

• Hosť
« odpoveď #75 : 19. Máj 2015, 8:39:45 am »
Ano to je ona. Čerá večér som mav od jéj majitela živý popis atmosféry a zážitkóv. [good] [good] [good]

PS: prečo si pretekav s kufráma?

dedomotorhead

• Čoprák
« odpoveď #76 : 19. Máj 2015, 8:56:17 am »
kufre boli takmer prazdne a su to moje padaky  ;)

Inak chalanom sa asi nieco stalo, len neviem co, bo som musel tahat domov, takze som s nim nebol. Jedno auto sa prevratilo, to som videl, no spominali aj jednu motorku a neviem ci nei prave z tejto partie.