Autor Téma: Pre bezpečnejšiu jazdu na motorke  (Prečítané 6328 krát)

VANUCCI

• Príspevkov: 2953
  • VAŇUČIN AIRBAG
Pre bezpečnejšiu jazdu na motorke
« : 19. Október 2014, 23:43:48 pm »
Tak ako som už spomenul v téme 40+  že sme dnes niečo preberali s chalanmi a uvedomil som si, že to nemrzí len mňa, tak som sa rozhodol, že už s tým nebudem otáľat a napíšem to sem.

Už skôr som si všimol práce našich cestárov, z ktorých je jedna mne veľmi nesympatická / aj keď je ich viacej/.
Jeden behá po ceste s krhlou roztopeného asfaltu, zalieva tým praskliny na cestách a druhý na to laduje lopaty drobnej drvy ako šotolina.  Miestami dokonca dáva také vrstvy, akoby si myslel že vyrába krtince. No teraz konkrétne tu v okolí s tým začali znova a už mi nedalo, aby som to nenapísal.
Viete si určite všetci dobre predstaviť,  čo to s Vami urobí keď naletíte na takúto hovadinu, ktorú si nemusíte všimnúť napríklad pri predbiehaní sa to pred Vami odrazu vynorí, alebo si ladne klopíte zákrutu, ktorú už nedokončíte atď.

Neprajem to nikomu z Vás a preto som sa rozhodol, že to už napíšem.

Takže chcem Vás poprosiť o ďalšie vaše postrehy a problémy na cestách, ktoré by sa dali riešiť.
Tým nemyslím na to, že tu niekto napíše, že chce všade nový koberec a podobne - na Slovensku nemožné.
Myslel som na niečo podobné ako toto zasypávanie ciest šotolinou.
Taktiež Vás chcem poprosiť o nejaké rady, ako by sa to dalo riešiť. Napríklad nejakou petíciou motorkárov Slovenska, alebo nejaký iný lepší nápad a čo s ňou, kam ju zaslať, aby to malo patričnú odozvu. Aby sme dosiahli čosi pre našu väčšiu bezpečnosť na našich Slovenských cestách.
/napríklad ako karavanista viem, že je asociácia Slovenských karavanistov a keď je v niečom problém tak veci riešia/

Tak som Vás chcel poprosiť o rady a názory a spojme svoje sily pre dobrú vec. Skúsme niečo dokázať pre ochranu nášho zdravia a aby naše jazdenie bolo o to krajšie.

Verím, že to pochopíte v dobrom, tak ako som to myslel.

Vďaka  ;)

Mlhoš

• Hosť
Re: Pre bezpečnejšiu jazdu na motorke
« odpoveď #1 : 20. Október 2014, 12:32:50 pm »
inak robi to take auto s hadicou co tam frka ten asfaltom obaleny strk ktory vyplni nerovnost a vcelku to drzi lepsie ako tie vyrezance a zaplaty myslim ze v technologickom postupe bude zrejme aj to ze prebytocny porozsypany strk okolo by mal ten plnic aj pozametat (takze zodpovedny je asi OSC)ale kedze to nikto nekontroluje rovnako ako aj protismykovu napln bielych ciar a v zakone je jasne napisane vodic je povinny prisposobit rychlost jazdy stavu povahe atd... a vsetkym okolnostiam ktore moze predvidat tak sa na to serie to by predsa pan policajt mal vediet ci nie ?ved kontrolovat take veci by malo byt v jeho pracovnej naplni ma predsa dbat o bezpecnost dopravy  >:D maximalne povolena rychlost je maximalne povolena nie predpisana  :)) kazdy ma ist iba tak rychlo ako ja aby pripadnu situaciu aj dokazal zvladnut  :looser: chodim sa vozit nie pretekat a drat stupacky v zatackach a potom picovat ze za zatackou isla srna
« Last Edit: 20. Október 2014, 12:36:23 pm od Mlhoš »

Bopsik

• Príspevkov: 2122
  • Srandičky, srandičky...
« odpoveď #2 : 20. Október 2014, 13:50:45 pm »
Vanucci,
úprimne obdivujem Tvoj elán, Tvoju snahu, a Tvoju energiu. Bez srandy, myslím to vážne.

Ja som už, bohužiaľ, v takom psychickom stave, že už som vzdal akékoľvek pokusy o riešenie čohokoľvek. Už nie som Don Quijote de la Mancha, už som len vyblednutý tieň. Žijem (snažím sa) s vynaložením čo najmenšieho množstva energie, pokiaľ možno čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie. Prispôsobujem sa vzniknutým situáciám, čo ma nepáli - nehasím, a čo ma páli, tak poodídem, alebo trošku pofúkam, ale len trošku. Keby boli všetci takí ako ja, bola by na svete totálna anarchia.
Štrngať kľúčami na námestí som bol, štrajkoval som v robote, a vyštrngali sme si niečo iné, ako sme chceli, i keď myšlienka bola krásna.
Ale to je asi vekom, už ma nebaví naprávať svet, ako kedysi.

Ale Tebe prajem veľa úspechov v riešení cestnej otázky. Niekedy sa dá, napr. parkovací problém v Blave Vadim riešil celkom úspešne - aj keď už ani neviem ako to presne dopadlo. Čas to zavial niekam do stratena.

Takže okrem môjho nihilistického pohľadu na vec - nič rozumné.

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2219
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #3 : 20. Október 2014, 13:56:30 pm »
Presne nad týmto som včera rozmýšľal, keď som brázdil Záhorie a narazil na úsek cesty opravenej novou (medzi nami už kritizovanou) metódou - nasypaním/nafúkaním drte.
Som presvedčený, že technológia tejto opravy v závere zahŕňa aj vyzametanie zostávajúceho materiálu. Nie som si istý, ale bolo to asi prezentované aj v tv. Ak teda teda technológia túto operáciu zahŕňa a nie je vykonaná, dodávateľ okráda objednávateľa. Dobrá otázka ale znie, že ak sa nesťažuje objednávateľ, kam sa s tým môžeme obrátiť my... (viem že na lampáreň  >:D)

Vanucci: my to nevyriešime, môžeme iba poukázať...
(^^^)
M1z vo2.

kingston

• Hosť
« odpoveď #4 : 20. Október 2014, 16:05:09 pm »
Gutentaag, vygúglil som jak Mlhy:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Lamp%C3%A1rna

VANUCCI prepáč, Bopsik presne vyjadril aj moje myšlienkové pochody. Ale držím ti palec  [good] [good] [good]

VANUCCI

• VAŇUČIN AIRBAG
« odpoveď #5 : 20. Október 2014, 18:24:35 pm »
sHARk  lenže toto čo vravíš ty, jedna možnosť opravy, tá ešte celkom ušla, ale ja píšem o niečom úplne inom.

Tak ešte raz : Doslova a do písmena ide jeden dilino s normálnou klasickou plechovou krhlou a leje do štrbín roztopený asfalt a ide za ním druhý debil ktorý ako som už písal normálnou klasickou lopatou hádže na to vrstvu drobnej drte a niekde ozaj kvalitne množstvo.
Takže tu sa nedá hovoriť o tom že niekto nepozametal, čo zostalo, ale naopak oni to tam nahádzali chápeš????

Čiže vlastne z jednej lopaty sa možno jedna desatina prilepí na ten asfalt a ostatné sa roznáša po ceste.

O tom to je, že toto je totál debilizmus.

bopsik  Jano ja viem, že šasom sa asi aj ja na všetko vykašlem, lebo sám nezvládnem nič, ale ako si spomínal to štrnganie kľúčami, aj vtedy keby si štrngal iba sám, tak neurobíš nič.
Čiže čím viacej ľudí, tým to naberá na vážnosti.

VANUCCI

• VAŇUČIN AIRBAG
« odpoveď #6 : 20. Október 2014, 18:37:14 pm »
PRVÉ A POSLEDNÉ UPOZORNENIE PRE DEBILA

Počúvaj ty debil mongoloidný čo ťa Mlhoš volajú. Ty sa choď šmýkať na tú mláku s olejom.

Ak si si nevšimol ja na teba nereagujem, lebo mi je z teba na grcanie. Preto ťa mám aj tuná na stránke odignorovaného.
Keby sa mi aj teraz nedonieslo, že sa do mňa obúvaš, tak toto nepíšem, lebo by som o tom nevedel.

Láskavo ťa prosím, zabudni na moje meno, daj si ma do ignorácie, aby si ani moje príspevky nečítal, respektíve na nich nereaguj!!!!!
Ja sa o teba nestarám, tak sa nestaraj ani ty o mňa !!!!!!
Nedovoľuj si vôbec vyslovovať moje meno!!!!!!
Zabudni na mňa !!!!!

Veľmi ťa o to prosím, predídeš zbytočným nepríjemnostiam. Prosím ťa, splň mi toto jediné moje želanie voči tebe.

Ty mi daj pokoj.  Ja ho tebe dávam.

A ty si ten posledný kokot, ktorý si môže dovoliť brať do tej skurvenej papule mňa ako policajta.

Nepoznáš ma, nevieš čo som robil, nevieš kto som, nevieš čo dokážem tak daj mi prosím pokoj.

Ty na mňa zabudni !!!!!!!!!!!!

Veľmi ťa o to prosím, nerozduchávaj pahrebu. Prosím.

yoffo

• Geriatrik
    Zombie
  • Príspevkov: 5962
  • Precceda IT GTX, Klamár és Iňtrigányi U2.
« odpoveď #7 : 20. Október 2014, 19:02:10 pm »
K téme: súhlasím, VANU, sHARk and Bopsik a Ati.

Pokiaľ nebude zrušený istý chujský paragraf, ktorý: ..."neprispôsobil jazdu  .....stavu a povahe vozovky...."
(a na ktorý je možné čokoľvek ""našiť"") a zároveň nebude mať KAŽDÁ komunikácia
SVOJHO GAZDU....(myslím fyzickú osobu, či zodpovednú organizáciu) a nebude ustanovený
kompetentný štátny orgán na kontrolu a sankcionovanie takýchto "opráv",
môžeme štrngať kulami a hrešiť doaleluja.

[bad] :fuck: [bad]

Veď je to jednoduché.....niekto odovzdáva prácu(majster) a niekto ju preberá (investor) NIE ???

V Poľsku to vyriešili tak, že na malé i veľké opravy dáva zhotoviteľ automaticky 5 rokov záruku,
ak sa pokazí před tým , opravuje cestu zadarmo.

A viete si predstaviť, že napr. v Rakúsku takto "opravia" cestu a šotolinku nechajú tak ???

V tejto Džamahiríji to nefunguje tak...že doriti, šak sa tu na mojej "práci" môže niekto ZABIŤ !!!!!!

DPČ.

HOWGH.

M1ZSL/PJ/WD40+/3BEČ.Arktis/Apony/

Súkromnú správu zverejní len blb.....
Kde blb, tam nebezpečno........Jan Werich

Bopsik

• Príspevkov: 2122
  • Srandičky, srandičky...
« odpoveď #8 : 20. Október 2014, 19:33:53 pm »
Janko Vanucci,
jasné že máš pravdu, a že treba za ňu bojovať. Ak bude nejaká petícia, podpíšem, podporím, ak bude nejaký motovýjazd (nie v Blave) dakde na východe - podporím, prídem, zase až taký skeptik úplne nie som.

Dala by sa situácia v našej Džamahírii rozoberať na veľa strán, vieme ako to je. Len krátko. Veril som v kapitalizmus, ale nie je to dobrý systém. Ale najhoršie na tom je to, že žiaden iný, ktorý by vyhovoval, nepoznám. AAk by sme boli tvrdo nekompromisní, najmä k sebe, a potom k ostatným, snáď...

Kedysi som mal myšlienku, cieľ, politickú stranu, ktorej som veril, volil som, hádal sa, diskutoval, polemizoval, vysvetľoval, túžil som po zlepšení.

Ale tento cieľ sa stratil, už nemám politickú stranu, ktorej by som veril, nepoznám politika, ktorý by ma viedol, som v slepej uličke.

Takže ešte raz, Janko, máš moju podporu, aspoň bude zase o čo bojovať. A Mlhoša pusť z hlavy, otpusť mu bože, lebo nevie čo činí... :'(

Mlhoš

• Hosť
« odpoveď #9 : 20. Október 2014, 20:01:41 pm »
nevsima a vsima nadava a vyhraza hotovy druhy Tiefenbach  iba som napisal k veci prispevok vratane toho ze prekazku cestnej premavky je vodic povinny nahlasit policajtovi a to znamena ze policajt by mal vediet kto je za to zodpovedny a dat to odstranit na naklady toho kto prekazku sposobil tak je to predsa vo vyhlaske ako to robia u vas ma vobec nezaujima u nas to robia takto

czody

• Príspevkov: 469
« odpoveď #10 : 20. Október 2014, 21:04:21 pm »
Tak napíšem aj ja moju skúsenosť , ale najprv jedna poznámočka. Kua  Mlhy prvý krát napíše niečo k veci a dostane zjeba, ale nemrzí ma to lebo aspoň vie aké to je keď rozdáva on tie svoje priblblé poznámky . Ináč keď príde na rad táto téma tak mi krv vrie v žilách, kvôli čomu budem používať pejoratíva, ináč to nejde, na túto tému sa nedá reagovať slušne. Takže poďme na ten príbeh. Cesta medzi Krupinou a Cerovom je v dezolátnom stave, jazdím dosť  po celom Slovensku a takúto cestu málokde nájdeš.  Za posledné dva roky som doslova rozjebal torzné tyče na mojich dvoch peugeotoch za zhruba 50tisíc km. No ale fakt k veci. Asi pred mesiacom idem na plechovke a asi 8 km pred Cerovom vidím štyroch pajácov fúkať ten sajrajt na cestu. Nebola to žiadna firma ale priamo Krupinský cestári ktorí aj vlastnia ten stroj. Tak som tam zastal, vytiahol mobil a začal som ich fotiť. Toho  čo priamo fúkal som požiadal nech sa usmeje do objektívu,  vtedy sa už chystali na mňa všetci štyria, že čo tu vystrájam. Ešte som sa ich spýtal že kde majú metly a že fotím ich preto aby som mal dôkazový materiál keď sa s nimi budem súdiť, že tu chodím na motorke každý deň a že je len otázkou času kedy sa na tej sračke vyjebem a keď náhodou prežijem tak ich udám, že práve oni vedome znečistili cestu a neočistili po sebe ten bodrel tak ako im to zákon káže. Toto ich zrejme nasralo a zároveň prekvapilo a začali sa vyhovárať že oni to robia na príkaz svojich šéfov a oni sa tu snažia opraviť cestu a ja rýpem do nich bezdôvodne. Tak som im vysvetlil že úlohu dostali a práve oni sú povinný tú úlohu robiť poriadne to jest očistiť to po sebe, veď ten bordel nerobia ich šéfovia ale konkrétne oni. Nato nasledovala poznámka že mal by som prestať a odísť keď nechcem napiču. Tak som odfotil aj toho že sa mi vyhráža. Nasratý som išiel domov a na druhý deň som na motorke išiel ako priposratý, ale aspoň som si zapamätal kde je najhoršia situácia. Poobede som sa vracal domov už nie taký posratý ale stále opatrný a presne na tom mieste kde som to s nimi riešil vynorí sa zo zákruty v plnej rýchlosti osobné auto v protismere s včerajšími cestármi. Vodič práve obchádzal ten úsek čo deň predtým osobne zajebal a ja v protismere, no čo Vám poviem, blato bolo na ihrisku hneď. Otočil som sa, predbehol ich, zablokoval , dal dole prilbu a začal som zjapať že nech ma teraz odfotí on a nech ide domov a ukáže fotku svojím deťom s komentárom že som predchvílkou tohto motorkára skoro zajebal na mieste kde som deň predtým cestu osobne zasral. No bol biely fest a jediné čo z neho vyšlo že sorry. Mám kamaráta čo osobne pozná šéfku cestárov v Krupine a porozprával jej môj príbeh. Odpoveďou  je to že peniaze nie sú, oni robia čo môžu a keby to ešte aj čistili tak by nestíhali vôbec , ale najdôležitejší poznatok je že sme nevďačné svine a nám (všetci vodiči) proste nie je možné vyhovieť.  No a výsledkom celého je to že prestali to robiť s výhovorkou že nejaký prijebaný motorkár sa sťažoval a teraz kvôli nemu nebudú cesty opravené. Kvôli mne.....no čo na to povedať.
Ináč ani cajti s tým nerobia nič, minulý týždeň som viezol Nelku k doktorovi do Zvolena , po ceste sa posrala tak som zastal na parkovisku aby som ju prebalil. Zastanem a tam policajti práve pomáhali a chránili. Jeden prišiel ku mne či nemám problém ja že nie len prebalujem tak sme sa pustili do reči. Zaujímalo ho že po akej oráčine som chodil keď auto je zasraté až po strechu. Tým zarezal do živého, naši milovaný poľnohospodári zasrali cestu pre istotu blatom ktorú ujazdili do súvislej vrstvy, čo bolo v poriadku  kým nezapršalo, no des. Normálne som sa ho spýtal že prečo s tým nerobia oni voľačo, on na to že sú bezmocní......kývol a povedal ešte že škoda slov, s pripomienkou že nám motorkárom na týchto skurvených cestách vôbec nezávidí a máme si dať pozor lebo život je len jeden.
Už len otázka, dá sa s tým v tomto Absurdistane niečo urobiť, lebo ja nie som si istý.  Tam hore tá skurvená skorumpovaná banda to jednoducho odignoruje a my si máme dať pozor a prispôsobovať sa stave a povahe vozovky......

Kua idem si dať pivo lebo som normálne vytočený  :beer: :salute: :beer: :salute:
« Last Edit: 20. Október 2014, 21:07:27 pm od czody »
Každý môže mať normálnych kamarátov, len ja musím mať Vás!

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2219
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #11 : 20. Október 2014, 21:52:13 pm »
uff. jaký príspevok...

asi len urobiť na nejakom takto vkusne upravenom úseku brigádu a pozametať si to (aj s videom)
no a šotolinku potom rozdeliť a demonštratívne vysypať napr. pred sídlo cestárov; OR PZ; VÚC; ...?
 ;) :shark:
(^^^)
M1z vo2.

lexinka

• Kofolkár
  • Príspevkov: 320
« odpoveď #12 : 20. Október 2014, 22:13:55 pm »
Velmi nestiham terazky podrobne tak len v skratke, nielen vodici maju povinnosti ako tu mlhy kaze ale aj vlastnici a spravcovia ciest. Kto ma aku cestu na starosti, ake ma povinnost, akecsu orgwny statnej spravy v tejto sfere a co by mali robit upravuje zakon o pozemnych komunikaciach (cestny zakon) c. 135/1961 Zb. Mozno sa mi podari sem hodit aspon link
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k1&skupina=1

Kibo

• Kofolkár
  • Príspevkov: 454
  • Mňau  :cat:
    • www.lidl.sk
« odpoveď #13 : 20. Október 2014, 22:26:48 pm »
Aj stav našich ciest je jeden z hlavných dôvodov, pre po SK jazdím minimálne. Chápem, že nie každý má tú výhodu, že býva takmer na hraniciach. :-[

Naposledy mi na takto opravovanom úseku tak stiahlo polky, že som to rovno otočil na západ, strašne mi uletelo zadné koleso. Po príjazde do garáže som mal navyše mašinu zasvinenú od smoly :fuck:
V lete som si robil srandu, že v Reichu snáď menia všetky cesty a ono fakt, včera som išiel povoziť riť a našiel som ďalšie úseky s novým kobercom... No radosť pojazdiť, pritom aj pred výmenou bola tá cesta na tom lepšie ako u nás. Ale u nás sa cesty nedajú opraviť... Kúpim si Patrola a dáku krosu. :beer:

Niekedy mám z práce cestárov pocit, že to robia za trest, aj naposledy tie ich výtvory, ktoré po sebe zanechali... A najviac ma rozosmialo to nové vodorovné značenie, ako ho malovali cez tie krátery :))

Maly lapaj

• Príspevkov: 824
  • babetťák
« odpoveď #14 : 21. Október 2014, 9:18:46 am »
VANU nuž čo, lidé jsou hovada

czody na tej ceste som už aj ja vbehol do toho sajrajtu, musíš to brať tak, že možno vďaka tebe sa tam už nikto vysype na tej gebuzine  [good]
žuj a nechaj žuť

Maly lapaj

• Príspevkov: 824
  • babetťák
« odpoveď #15 : 21. Október 2014, 10:01:31 am »
OPRAVA samozrejme „nevysype”
žuj a nechaj žuť

papi

• Hosť
« odpoveď #16 : 21. Október 2014, 10:33:25 am »
 :)) Nech je sranda, aj takto bezpečne sa riešia u nás "diery", nemám teraz cestu okolo, tak z Google.maps:  >:D

bacaono

• Hosť
« odpoveď #17 : 21. Október 2014, 12:07:25 pm »
Papi tie podivne tabule tam niesu kvôli jamam, (tusim su zu aj opravene) ale kvôli tomu ze  je tam zakladna skola a chodnik je odhradeny od cesty zabradlim iba na kusku.
Nechapem sice zmysel takéhoto zuzenia vozovky, hlavne kamionisti ked sa tam stretaju, tak si lizu zrkadla, ale ved nemusim vsetko chapat.

papi

• Hosť
« odpoveď #18 : 21. Október 2014, 12:53:32 pm »
 >:D Bača, prepáč, ale  toto si napísal, ako keby si jazdil trolejbusom...  :))
Zábradlie tam nie je, o škole neviem, ale  tiež nebude na oboch stranách, pod tou pätkou zas vidieť nejakú dieru (vpusť?) či čo.
Keby kvôli škole, tam by boli predsa iné tabule, blikajúce žlté svetlo  a trebárs priechod, nie toto.
Ale mne je to vlastne aj jedno, prežil som už väčšie hovadiny...  >:D

bobolak

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 1339
  • KAPITÁŇ TKos GTX - trohviezdickovy Bajpasáčik GTX
« odpoveď #19 : 21. Október 2014, 15:09:39 pm »
šecko houno,vanucci nakhoršie je keď nabehneš na podvodný olej olivový,,potom driftuješ :)) :)) :)) :)) :)) :))