Autor Téma: Lea: začiatky  (Prečítané 3155 krát)

Lea

• Príspevkov: 38
Lea: začiatky
« : 14. Október 2014, 14:01:36 pm »
Ahoj,
aby som celkom nezahltila temu 40+ a gulasovica, zakladam tuto toto ....
Vdaka za rady a podnety a linky a tak  :veget:

Lea

Re: Lea: začiatky
« odpoveď #1 : 14. Október 2014, 14:38:37 pm »

kingston

• Hosť
« odpoveď #2 : 14. Október 2014, 14:49:41 pm »
No fíha nepoznám ale parádička. Vidím že cena nie je problém  :D .

Tu je dobrá prilba teraz v akcii skoro za polovicu ako ta Shoei, vyklapacka Schuberth C3 za 369Eur:

https://www.louis.de/en/artikel/schuberth-c3/204828?list=20661264 

dedomotorhead

• Čoprák
  • Príspevkov: 2064
« odpoveď #3 : 14. Október 2014, 16:18:56 pm »
Vela zavisi aj od tvaru tvare. Lexinka napr. Schubertky nemoze, ma uzku tvar, neciti sa v tom komfortne. Zato Shoei-ky jej sadnu. Mne zas sedia Nlanky, aj Schubertky, no nesedia mi Shoei-ky.

Hlavne skusat a skusat. Musi byt tesna akurat, avsak nie az tak, aby to bolo neprijemne.

VANUCCI

• Príspevkov: 2953
  • VAŇUČIN AIRBAG
« odpoveď #4 : 14. Október 2014, 17:37:15 pm »
Ja mám Schuberth C3 a je to fakt špica moja ľadvinka má G-Mac je to minimálne o triedu nižšie. No ale aj cenovo o polovicu. Veľkosť prilby musíš mať pocit, ako keby Ťa tak trošičku tlačila, jednoducho sa Ti nesmie stať, že na križovatke otočíš hlavu a prilba zostane v pôvodnej polohe, čiže nič neuvidíš, lebo sa neotočí spolu s hlavou  :)) :)) :))

Mlhoš

• Hosť
« odpoveď #5 : 14. Október 2014, 17:51:25 pm »
niekto potrebuje na vozenie motorku niekomu staci prilba v kazdom pripade by som to neriesil proti zime a takou horucou ihlou  na jar je vystava plno geriatricnych radcov tam bude obsmrdat  a do Rajky ta dovezie kazdy taxik

Maly lapaj

• Príspevkov: 813
  • babetťák
« odpoveď #6 : 14. Október 2014, 17:54:39 pm »
Vitaj Lea, ak sa neponáhľaš s moto tak v marci bude v Inchebe výstava, posedíš na viacerých motorkách, môžeš si hneď porovnať posed a či dosiahneš na zem. Na prilbu si už dostala odpovede.  :D
žuj a nechaj žuť

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2071
  • JACK DANIEL'S CLUB
(^^^)
M1z vo2.

Lea

« odpoveď #8 : 14. Október 2014, 21:36:17 pm »
dakujem, dam tomu teda cas do jari... aj ked teraz su vselijake akcie... myslite, ze na tej vystave sa teda da kupit aj prilba vyhodnejsie?

papi

• Hosť
« odpoveď #9 : 14. Október 2014, 22:51:02 pm »
Nič nekupuj, čítaj, špehuj, uč sa, čítaj postrehy, alebo hoci aj testy.

"Výhodnejšie" kúpiš vždy niečo, niekde, ale to vieš posúdiť len vtedy, ak budeš mať prehľad, inak ťa obabrú škrtnutou dvestovkou a predajú ti niečo za 150,- čo inde kúpiš za 120,-  >:D

Inak rozdiel 20-30-50 evri vo svete motoriek pri výstroji nehraje rolu, to je len nejaké jedno tankovanie, tak kvôli tomu  ísť s kvalitou pod určitú hranicu nie je rozumné, u prilieb vôbec, tam je dokonca dôležitý aj dátum výroby...
Bo inak možno spadne zo stola a praskne...  >:D

V Rajke ti určite niekto prilbu požičia, neboj.
Moje chrobáčiky vo vlasoch sú napr. pozdĺž páskované, ak tvoje sú krížom, ich potomkovia budú
pepita-šachovnica-športové, bude sranda...
 >:D

kingston

• Hosť
« odpoveď #10 : 17. Október 2014, 10:02:42 am »
Gutenmorgen

lea tusim si písala cosi o Varadere 125.

Ak ti staci 125 tak na obrazku je nova moto v zaujimavej cene  - Styx Šaľa:

Porovnanie cbf125 a ybr125  http://www.visordown.com/versus/versus-honda-cbf125-vs-yamaha-ybr125/23957.html

« Last Edit: 17. Október 2014, 10:06:18 am od kingston »

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2071
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #11 : 17. Október 2014, 10:18:29 am »
áno, v šali je teraz toho viac..  [good]  a ešte... je to YAMAHA  :-*
(^^^)
M1z vo2.

Lea

« odpoveď #12 : 17. Október 2014, 10:45:25 am »
hmmm, je krasna  :D   ked ja vobec netusim co a ako -.-    prave vcera mi zase niekto povedal, ze 125 je slabe... takze cakam rady :-\   ja som z toho trubka, spolieham sa na vas zajtra, ze pokecame a budem mudrejsia... a btw na com jazdite babenky, co ste tu na forku?

Lea

« odpoveď #13 : 17. Október 2014, 10:47:15 am »
jeeee, podla http://cycle-ergo.com/ je toto prva moto, z ktorej dociahnem na zem <3

kingston

• Hosť
« odpoveď #14 : 17. Október 2014, 11:54:44 am »
ano je to slabe, ale je to novy stroj, je lahucky, naucis sa na nom jazdit, dociahnes z neho na zem. rok pojazdis na tom a ked ho nahodou tresknes o zem nebude to penazenku tolko boliet.

no a po roku ked ti bude 125 cm malo tak ho s malou stratou predas ved teraz stoji oproti katalogovej cene ovela menej.

Lea

« odpoveď #15 : 17. Október 2014, 12:13:04 pm »
znie to rozumne  ;)  mam teda este otazku, ci nemam cakat na jar na tu vystavu a ci je mudre kupovat moto teraz na jesen a vobec by som bola rada, keby ste sa k tomu yjadrili viaceri, hlavne ten kontrolor kvality spodneho pradla, co tu bol pasovany za naj-poradcu     >:D     ... staci napisat kup alebo nekup ...  :thank:

kingston

• Hosť
« odpoveď #16 : 17. Október 2014, 12:20:41 pm »
Na kupovaní moto nie je rozumné nikdy nič - je to čisté bláznovstvo a postihnutie  :P :)) .

Lea

« odpoveď #17 : 17. Október 2014, 12:24:10 pm »
...byt normalny je nudne... ako hovori Freddie "I want it all, and I want it now....."  a ako hovori Mick "You'll never make a saint of me"  >:D

papi

• Hosť
« odpoveď #18 : 17. Október 2014, 13:01:38 pm »
 >:D To si zo mňa len srandu robia, ja sa vôbec nevyznám lepšie, ako  väčšina tuná.

Neviem, aké máš skúsenosti, bicyklom počnúc cez nejaké BMX či aj moto-ladvinkokanie, či máš vodičák na auto, akú máš prax, teda na čom koľko odjazdené na akej úrovni. Takto sa nedá.
Môj bývalý kolega, začiatočník, si rozbil hubu na Babete a vzdal to. :))

Tak teda do zajtra nič nekupuj, po priamom kontakte s konkrétnymi motorkami, aj motorkárkami (predpokladám že aspoň 4-5 aktívne jazdiacich báb tam bude) budeš do toho vidieť viac. Gentlemani ťa povozia (ak teda nejakí tam vôbec budú...), potom uvidíš sama, čo a ako.

Čo sa 125-tiek týka, fakt sú väčšinou slabé mimo mesta, pre jazdu v "dospelej" skupine viacmenej nevhodné. Nech hovorí kto čo chce, ich dynamika je slabá, nestíhajú do kopcov, pri predbiehaní, kamióni ich predbiehajú a tak.
+ Keď dávame dokopy výjazd, veľa kamošov sa už pýta, či budú aj 125-ky - lebo ak budú, nejdú s nami. Pritom nik nechce prekročiť povolenú rýchlosť, ale tú zas "treba" dosiahnúť aj smerom hore na Gerlach.  >:D

Nikam sa neponáhlaj, pokecáme, hlavu budeš mať plnú informácií, možno aj historiek - no a možno sa rozhodneš, že s takými hovadami nechceš mať nič spoločné a kúpiš si radšej rogalo...
 :-*

Lea

« odpoveď #19 : 17. Október 2014, 13:31:02 pm »
jasne, ok .... inac na tu moto mi kamos motorkar z ciech napisal R u fkin kiddin me .... tak neviem, ved pokecame  :veget: