Autor Téma: Bezpečnosť cestnej premávky  (Prečítané 8227 krát)

kemo

• Príspevkov: 380
  • ChoGer
Re: Bezpečnosť cestnej premávky
« odpoveď #440 : 01. Marec 2018, 11:38:21 am »
Maco - ak by to videl, predpokladám, že by trúbil. To je ale asi veľmi špecifické, závisí to asi od osoby (či nie je napr. nejaký púchov) a od výhľadových pomerov (či má možnosť to včas rozpoznať). U nás ale nemá povinnosť trúbiť pred priecestím chráneným závorami (asopň nemal, či sa niečo zmenilo v poslednom období, to neviem).

Otázka pre Magumu a vás všetkých. 
Aj vám blbne písanie, vkladanie textu ? Mne sa to prejavuje tak, že na obrazovke sa napísaný text objaví až po nejakom čase 2, 3 sekundy. Tiež kurzor sa občas stratí. Netuším v čom je problém.
« Last Edit: 01. Marec 2018, 11:42:00 am od kemo »

kemo

• ChoGer
« odpoveď #441 : 01. Marec 2018, 11:43:51 am »
Už sa mi tam dodatočne nepodarilo dopísať ulapenie strany.
Takže dojedrbaný vklado-texto-la-pitsch - dodatočný

WIKINO

• Čoprák
  • Príspevkov: 1129
« odpoveď #442 : 01. Marec 2018, 11:58:00 am »
Kemo to budeš mať chybu u seba. Asi počítač štrajkuje.

Mne ide aj vložiť obrázok.

Ten obrázok patrí do Technického okienka. To som dal iba preto aby Kemo zainvestoval do nového PC.
Pokiaľ nejde o život, nejde o nič

ahojko

• Príspevkov: 2505
  • Cruiser-ák
« odpoveď #443 : 01. Marec 2018, 13:38:58 pm »
Vlak a zavory...

pozerl som to video na velkej obrazovke,

a vsimol som si ako vlavo az za kolajnicami

je modra budka akoby zelezniciarska. Hned

po prejazde vlaku stal pred vchodom cloviecik

ktrory do nej vzapati vosiel. Pripadalo mi to

akoby zelezniciar ktory sa neskoro spamatal...

:o      :-\
chuj canackij, zdrhnuty pred bolsevikom, posraty majster sveta

kemo

• ChoGer
« odpoveď #444 : 01. Marec 2018, 20:45:43 pm »
Wikino - robí to iba tu, pri pridávaní príspevkov. V iných mojich programoch (textových editoroch, PC-Crash-i a inde) to nerobí.
Najnovší poznatok, teraz to je O.K. aj tu. Takže 3 a pol x HURÁ, HURÁ, HURÁ, HU.
Asi bolo MotoGTX preťažené.

Maco - Ešte k tým závorám - ak by ich ovládal "vechtr" (to je ten, čo tam podľa Ahojka pobehoval), tak sa môže stať, že si zdriemne a závory nespustí. To by vysvetľovalo všetko. U nás je už ale vechtrov veľmi málo, skôr výnimočne. Ale napríklad pri stanici v Nitre je ešte jedno priecestie ovládané človákom - vechtrom.

motoriek 7 (smer Nor) :biker: :biker: :biker: gtxmot :biker: :biker: :biker:

Tak a už to písanie  zase blbne.

ahojko

• Cruiser-ák
« odpoveď #445 : 01. Marec 2018, 22:54:52 pm »
...Ale napríklad pri stanici v Nitre je ešte jedno priecestie ovládané človákom - vechtrom....

Kemo,

tento?...................?

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2014
  • JACK DANIEL'S CLUB
« odpoveď #446 : 13. Marec 2018, 21:13:37 pm »
Kemo: do akej sumy nemusíme volať pomáhačov..?  >:D :))

(^^^)
M1z vo2.

theo

• Cestovateľ
  • Príspevkov: 5846
  • GTX dekhabelizátor bazilikomer preCRÚKač
« odpoveď #447 : 13. Marec 2018, 21:41:04 pm »
Zobral klapec jazdený ale funkčný renólt.  autista :))
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár

kemo

• ChoGer
« odpoveď #448 : 13. Marec 2018, 21:44:01 pm »
sHARk V zákone 8/2009 Z.z. je uvedené v §-e 64 "Dopravná nehoda", ods. 1, pís. d : "na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikne hmotná škoda zrejme prevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona". V tom čase to bolo 3990 EUR (a asi sa to ešte nezmenilo, lebo to tak policajti stále posudzujú).
Teda škodová udalosť je do cca 4000 EUR (presne do 3990 ale keďže je tam to slovíčko "zrejme" tak je to aj tak iba približné !!!)
Pozor, to je na jednom vozidle. Ak ani na jednom neprekročí túto sumu ("zrejme"), tak môže byť aj na 10-tich vozidlách napr. po 3800 EUR, stále to bude škodová udalosť.

Osobne odporúčam volať políciu vždy (ak nemáte nejaké to promille v krvi), aj keď cvaknete nejakú pokutu. Je to vždy lepšie, ako sa potom dodatočne súdiť či už s poisťovňou alebo z druhým účastníkom, prípadne s obomi. Ak to polícia nezadokumentuje, potom sa ťažko dokazuje, kto zavinil a kto nezavinil nehodu. Druhý účastník vám povie, že to zavinil (ajto tak v skutočnosti je) no apotom "dostane rozumy", zvlášť ak nemá havarijnú poistku, no a už to potom začne. Poznáme, je to veľmi časté. A to aj v prípade, že si na tom škodovom papieri (čoo sa vypisuje) uzná zavinenie.

kemo

• ChoGer
« odpoveď #449 : 13. Marec 2018, 21:46:45 pm »
Na tej kresbičke cica junákovi práve prepláca škodovú udalosť (najprv mu nedala prednosť v jazde a teraz mu práve dáva).
Ak tam bola škoda 3990 EUR, ešte bude dlho a často preplácať.
« Last Edit: 13. Marec 2018, 21:49:04 pm od kemo »

theo

• Cestovateľ
« odpoveď #450 : 13. Marec 2018, 21:58:09 pm »
Ale ked to je DOČASNE odvolaná hlavná štátna fuckyňa, tak ešte klapec bude  doplácať aj na lýzhing :)) :))
« Last Edit: 13. Marec 2018, 22:00:56 pm od theo »
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár

ahojko

• Cruiser-ák
« odpoveď #451 : 13. Marec 2018, 22:53:46 pm »
Kemo,

ja stale neviem podla obrazka s istotou urcit kto soferoval ktore auto...

a ani kto mal ci nemal prednost, lebo nevidno oznacenia krizovatky....

Ale vtipne to definitivne je!... Podla mna...

kemo

• ChoGer
« odpoveď #452 : 13. Marec 2018, 23:32:35 pm »
Ahojko - myslíš, že je podstatné v tom prípade kto ktoré auto šoféroval a kto mal dať komu prednosť?
Ak si myslíš, že to treba vedieť, tak dumaj, dumaj !!!
 ;) ;) ;) ;) ;) ;) :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

ahojko

• Cruiser-ák
« odpoveď #453 : 13. Marec 2018, 23:40:05 pm »
Kemo,

v tomto kreslenom vtipe je podstatne to co si hovorili 'pomahaci' medzi sebou...

ale pri teoretizovani kto komu co splaca ci preplaca je podla mna dolezite,..

lebo podla mna z obrazka nie je jasne kto mal prednost... aspon podla mna...

Pirates

• Príspevkov: 137
« odpoveď #454 : 15. Marec 2018, 1:26:02 am »
 Ak to polícia nezadokumentuje, potom sa ťažko dokazuje,  houno stara mama ked sa to raz zakresli na papier lebo ono sa to zakresluje na ten papier a oznacuje sa aj smer narazu a poskodenie na vozidlach a zvycajne ma kazdy aj mobil ktorym to nafoti  a podpises vinu neobhajis nikde ani houno a to co si nevyuctujes u poistvni od skodcu nikdy nedostanes ziaden rozdiel medzi tym co ti dala poistovna a tym co si myslis ze mas skodu na ziadnom sude neobhajis lebo OZ hovori ze poistovna je povinna uhradis celu skodu v plnej vyske a dost poistovni na sude prehralo aj takzvanu amortizaciu preto ju uz ani neuplatnuju

Allianz – Slovenská poisťovňa: od roku 2013 ako prvá zrušila odpočítavanie amortizácie pri likvidácii poistných udalostí. V prípade využitia zmluvných servisov uhradia zákazníkovi všetky náklady na opravu.
AXA: uhradí celú škodu, ktorá je spôsobená poisteným vozidlom.
Groupama Garancia: od 1.2.2016 uhrádza všetky náklady na opravu bez amortizácie.
Kooperativa: amortizáciu si pri likvidácii škôd neuplatňuje od 1.júna 2015.
Komunálna poisťovňa: od júla 2015 zaviedla zrušenie amortizácie a tak neprihliada na vek a počet najazdených kilometrov vozidla, ktoré bolo poškodené a náhradné diely preplácajú v plnej výške.

podla obrazka je to jasne modre BMW iduce sprava patri fajciarke co vytiahne aj spik z kosti dostala ho k narodeninam od korena
ten chudak na cervenom Golfe si na nej odraba skodu ktoru jej sposobil nedanim prednosti sprava lebo znacky tam nie su ziadne ani vodorovne

kemo

• ChoGer
« odpoveď #455 : 15. Marec 2018, 10:31:06 am »
Pirátes - s tými škodami a ich preplácaním je to komplikované, robil som pre ľudí už veľa posudkov a vždy to poisťovňa prehrala.
Jeden právnik z nemenovanej poisťovne mi raz povedal (ešte keď som aj pre nich robil posudky), že na malé škody kašlú a nepreplácajú ich, lebo až 90 % ľudí sa síce naštve a aj odíde z poisťovne lebo boja sa súdiť. Tak poisťovni zostáva spústa peňazí, ktoré nemusia vyplatiť. Ale už sa ľudia začínajú viac ohlasovať. Ak im niekto dá posudok, nešpekulujú a preplatia (samozrejme, ak je posudok korektný).
Amortizáciu zrušili, lebo existuje vyhláška MS SR č. 392 z r. 2004 (v znení neskorších predpisov ...) a tam je Príloha č. 6, ktorá veľmi podrobne definuje ako počítať výšku škody na vozidle. Niektorým poisťovniam to trvalo dosť dlho, kým zistili, že to tak naozaj funguje, až keď poprehrávali súdy na základe znaleckých posudkov.

K tým poisťovniam, čo si uviedol.
S AXA mám osobne veľmi zlé skúsenosti ale to už je 6 rokov, možno sa zlepšili.
Kooperatíva - klasika, lacné poistky, problémy pri preplácaní, Komunálna detto, Groupama - neviem, nemám s nimi žiadne skúsenosti.
Zatiaľ veľmi korektne Allianz a aj Uniqa.

K tomu obrázku - dobrý postreh, len "ľutujem" toho nešťastníka, ešte sa narobí, kým preplatí výšku škody (asi sa blíži k 3990 EUR). :)) :)) :)) :)) :))

Motoriek 7 (smer iba Nor - lebo na výstavu v piatok a ani do bufetu sa mi nempodartí dostaviť sa)
 :biker: :biker: :biker: gtxmot :biker: :biker: :biker:

« Last Edit: 15. Marec 2018, 10:33:06 am od kemo »

sHARk

• Kofolkár
  • Príspevkov: 2014
  • JACK DANIEL'S CLUB
(^^^)
M1z vo2.

theo

• Cestovateľ
« odpoveď #457 : 15. Apríl 2018, 22:33:06 pm »
Tento víkend nám nebolo dopriate motorkuvať, ale autistika bola asi 599 km, len čo sme videli na cestách, to sa nedá ani popísať. Klapeci si nakúpia liter + mašiny a vystrájajú, zabíjajú sa, je mi z toho zle. Výsledok = ľuďom yebbe.  :ciel: :-[ :'(

Toto ani kemo ani les nevyrieši.  túrišta M1ZSL

Som z toho smutný...
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár

kemo

• ChoGer
« odpoveď #458 : 15. Apríl 2018, 22:36:59 pm »
Theo - náhodou hustý les priamo na asfaltke by to vyriešil :)) :)) :)) :))

Motoriek 7 (...) :biker: :biker: :biker: gtxmot :biker: :biker: :biker:

(kurňa, to som dal do zlého chlievika, túto poznámku, to malo byť v chlieviku "Lunapárok")
« Last Edit: 15. Apríl 2018, 22:38:57 pm od kemo »

theo

• Cestovateľ
« odpoveď #459 : 15. Apríl 2018, 22:40:47 pm »
kemo, si mi dodal nádej na riešenie.  :thank: ;), len forhéznici budú mať robotu na vyše ako keď sa vydrbú na lúke.
M1 ZSL PJ WD40+ 3Bečiár